• BITCOIN/TL
  1081467,506
  % 1,47
 • ETHEREUM/TL
  58852
  % 0,79
 • RIPPLE/TL
  17.63
  % 1,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6430.85,532
  % -1,22
 • LITECOIN/TL
  1997.31
  % 0,63
 • BNB/TL
  6658.85
  % 2,10
 • EOS/TL
  19.5
  % -0,01
 • TETHER/TL
  28.92
  % -0,01

Kısa Vadeli Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Kısa Vadeli Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Birkaç gün önce, Ethereum’un ( ETH ) fiyat grafiğinde güçlenme umutlarını belirmişti. Bugün, lider altcoin’in daha güçlü desteğe yönelik ufak bir ilerleme kaydedilmiştir – ancak genel olarak aşağı ve yukarı yönlü önemli bir hareket olmamıştır.

ETH/BTC grafiğindeki sürekli düşen hacim görülüyor ve fiyat konsolidasyona devam ediyor.

Genel olarak, ETH/BTC, önemli bir desteğin altına, çok güvenilmez bir yere sıkışmış durumda. Bununla birlikte, kırılgan bir güç belirtileri ve ayrıca potansiyel olarak yükselen bir üçgen paterni görmeye devam ediyoruz.

Bu potansiyel kalıbı, önemli bir dirençle (tam Aralık 2018 alt) ve hafifçe yükselen bir fiyat arasında yükselen aşağı doğru görebiliriz. 55 üstel hareketli ortalama (EMA) da mükemmel bir şekilde dirençle birleştiğinde devreye girmiştir.

ETH/BTC grafiğinde RSI artıyor, ancak 4 saatlik MACD çizelgesine dikkat etmeliyiz. Histogramın (pembe çubuklar) pozitif tarafa geçtiğini görüyoruz; ancak fiyatın yukarı yönlü devam edebilmesi için önceki zirveden daha yükseğe çıkmalıyız. MACD hareketli ortalamaları şu an artmakta, ancak daralma için iyi bir işaret değil.

Ethereum Fiyatı İçin Bir Umut Var

Güzel bir çift dip ile RSI’de belirgin bir yükseliş sapması yaşandı. Bu yüzden ETH/BTC’nin sağlam kazançlar sağlama şansı var. Fakat şuan hacim çok düşük kalıyor ve yükselişe başlayamıyor.

Ethereum ve diğer tüm altcoin’lerin BTC karşısında değer kazanması Bitcoin’e bağlı olduğunu unutmamak gerekiyor. Çünkü Bitcoin tekrar yukarı yönlü bir ralliye başlarsa diğer altcoin’ler gibi Ethereum’da BTC karşısında değer kaybedebilir.


Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Piyasaya genel anlamda bir bakış açısı sunması amacıyla hazırlanmıştır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ