• BITCOIN/TL
  2183951,543
  % 0,82
 • ETHEREUM/TL
  118710
  % 1,77
 • RIPPLE/TL
  16.02
  % 0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  14032.43,553
  % -0,19
 • LITECOIN/TL
  2588.79
  % -0,04
 • BNB/TL
  20003
  % 0,65
 • EOS/TL
  21.42
  % -0,97
 • TETHER/TL
  32.77
  % 0,16

Kaspersky, Kripto Para Raporunu Paylaştı

Kaspersky, Kripto Para Raporunu Paylaştı

Bitcoin ile kripto para birimi açısından Kaspersky Labs’ın raporları oldukça önemli. Elde edilen bu veriler sayesinde şirketler, yatırımcılar açısından uygun ortamı hazırlayabilmek için tercih ediyor. Geçtiğimiz yıl ekim ve kasım aylarında Kaspersky Lab verileri doğrultusunda Bitcoin ve Kripto para piyasasıyla alakalı olarak rapor hazırladı.

Dünya Genelinde İnsanların %19’u Bitcoin’e Sahip

17 Haziran tarihinde Kaspersky Lab yeni raporunu duyurdu. Yapılan anket sonucunda dünyada insanların %19’unun kripto para ve Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı. Gerçekleştirilen anket geçtiğimiz yıl ekim ve kasım aylarını ele aldı. Toplamda 22 ülke üzerinden 13.434 kişiden cevap alındı. Hazırlanan raporda geri kalan kişilerin %81’i Bitcoin ve kripto para birimini hiç satın almayı tercih etmedi. Hatta kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını bilenlerin sayısı ise oldukça azdır.

Anket sonucu doğrultusunda kripto paraların yatırımcılar tarafından tercih edilmemesinin en büyük nedeni ise dalgalanmalardır. Yatırımcılar, kripto para birimlerini almadan önce insanların %31 oranının bu nedene çok dikkat ettiklerini ortaya çıkarıyor. Bir başka neden de yatırımcıların ayı piyasası süresince kaybettikleri paraların yanında kripto para piyasasının artık karlı olmadığını düşünmeleridir.

Hack ve sahtekarlık açığının yer alması, insanların kripto para birimlerine daha tedbirli yaklaştıklarını ortaya çıkarıyor. Kaspersky grubu, insanların kripto para birimlerinin tam olarak nasıl çalıştığına dair fikir sahibi olmamaları nedeni ile önyargılı davrandıklarını ileri sürdü. Kaspersky Labs tarafından paylaşılan bir başka ankete göre, çıkan sonuçlar Amerika’daki kripto para sahibi olan kişilerin %12’sinin uzun vadede Bitcoin yatırımcısı olduğunu vurguladı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ