• BITCOIN
  471422,527
  % -2,20
 • ETHEREUM
  31670
  % -3,38
 • RIPPLE
  6.5
  % -3,71
 • BITCOIN CASH
  3080.94,311
  % -4,47
 • LITECOIN
  1120.9
  % -3,66
 • BNB
  5198.91
  % -1,14
 • EOS
  21.32
  % -4,40
 • TETHER
  16.1
  % 1,61

Kanada’nın Bir Belediyesi Emlak Vergileri İçin Bitcoin’le Ödeme Kabul Edecek!

Kanada’nın Bir Belediyesi Emlak Vergileri İçin Bitcoin’le Ödeme Kabul Edecek!

Kanada’nın Ontario eyaletine bağlı Innisfil kasabası, emlak vergisi ödemelerinde bitcoin kabul eden ilk Kanada belediyesi olacak. Pilot program, eş zamanlı olarak kullanımı kolay bir kripto para birimi ödeme çözümleri sunan Toronto merkezli Coinberry ile ortak olacak.

Bitcoin İle Vergi Ödeme

Amerika kıtasında bitcoin ile vergi ödemek gittikçe yaygın hale geliyor. Bir yıl önce Amerika kripto-vergi öncüsü olmak için yine buna benzer bir uygulamayı hayata geçirmişti. Bir Florida eyaleti sonunda bitcoin ile vergi ödemelerini kabul ederek ilk bitcoin ile vergi ödeyen ABD bölgesi oldu.

2018’in sonuna gelindiğinde, Ohio eyalet çapında BTC işletme-vergi ödemeleri kabulü ile Bitcoin’in benimsenmesi için önemli bir adım atılmıştı. Geçtiğimiz ay New Hampshire’ın trendin Kuzeye doğru devam ettiğini görmek için gelecek gibi görünüyordu. Bununla birlikte, bir kaç bölgede kripto para ile vergi ödemeleri hayata geçmiş oldu.

40 Binden fazla nüfusa sahip olan Innisfil Belediye Başkanı Lynn Dolan, bu gelişmedeki heyecanını dile getirdi:

“Burada yaşayanlara bu yeni ve heyecan verici ödeme seçeneğini sunarak cesur bir adım atmış olmaktan gurur duyuyoruz. Hiç şüphe yok ki kripto para biriminin kullanımda ve popülerlikte büyümeye devam ediyor. Şimdi bunu ele alarak, belediyemizin bu oyunda öncü olduğundan emin oluyor ve dünyaya gerçekten geleceğe hazır ve yenilikçi bir topluluk olduğumuza işaret ediyoruz.”

[ilgiliicerik icerik_id=”691″]

Program Nasıl İşleyecek

Nisan ayından itibaren, kasabada yaşayanlar ikinci emlak vergi taksitlerini ödemeleri için tam zamanında, şehir web sitesinde yeni bir seçenek görecekler. Belediye, ilk olarak BTC ile ödeme seçeneğini sunacak, ancak zamanla diğer kripto para birimleri ile de ödeme yapmayı mümkün hale getirecek.

Kasabada yaşayan vergi mükellefleri Coinberry Pay hizmetini kullanarak Innisfil Kasabası’na vergi ödeyecekler. Coinberry gelen bitcoin ödemelerini işleme koyacak ve anında Kanada dolarına çevirip nakit olarak kasabanın hazinesine transfer edecek. Bu şekilde, fiyat dalgalanmalarına maruz kalmadan kripto para birimi seçeneğinin avantajını sağlayacak.

Coinberry CEO’su ve kurucu ortağı Andrei Poliakov şunları söyledi:

“Yeni para ekonomisinin’ yararlarını ilk tanıyan tüm hükümet seviyelerinden liderler, ödülleri kazanan ilk kişi olacak. Kanada’da kripto para biriminin kabul edilme tarihinde bir dönüm noktası elde etmekten son derece memnunuz.”

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ