• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Kaldıraçlı İşlem Yapanların 3,7 Milyar Doları Buhar Oldu

Kaldıraçlı İşlem Yapanların 3,7 Milyar Doları Buhar Oldu

Birden fazla kaynaktan gelen veriler, bu sabah daha geniş bir satışın ortasında 3 milyar doların üzerinde kripto pozisyonunun tasfiye edildiğini gösterdi. Bazı piyasa gözlemcileri, düşüşü dün ABD başkanı Joe Biden tarafından yapılan yüksek kazanç sağlayanları vergilendirme teklifine bağladı.

Kripto Piyasası Sağlam Düştü

‘Tasfiye” tabiri, tüccarlar, işlem yaptıkları varlıklara daha büyük bahisler koymak için aracı kurumlardan / borsalardan (yani ‘marj’ veya ticaret vadeli işlemlerinden) fazla sermaye ödünç aldıklarında meydana gelir. 

Bunu yapmak için sabit bir ücret öderler, borsalar ise bu pozisyonları önceden belirlenmiş bir fiyattan kapatır – tüccarın teminatı o pozisyondaki zarara eşit olduğunda. Böyle bir ticaretin daha sonra tasfiye edildiği söylenir. Yani yatırımcı tüm varlığını kaybeder.

Dün, Biden’e yakın kaynaklar, ABD’nin yakında varlıklı yatırımcılar ve tüccarlar için yeni bir vergi yasası önereceğini bildirdi. 1 milyon doların üzerindeki kazançlar için %43,5’e varan vergi uygulaması konuşuluyor. Bu haberlerin ardından, ABD borsalarında bir satış, ardından emtia piyasasında bir satış ve ardından bu sabah kripto piyasasında ciddi satışlar yaşandı.

Kaldıraçlı İşlemlerde 3,7 Milyar Dolar Bir Gecede Battı

500.000’den fazla bireysel hesap rekt oldu3 milyar doların üzerinde tasfiye gerçekleşti, sadece Bitcoin vadeli işlemlerinde 1.3 milyar dolarlık kayıp yaşandı.

En büyük tek likidasyon emri kripto borsası Huobi’de gerçekleşti: 11,28 milyon dolarlık bir Bitcoin pozisyonu sıfırlanarak kapandı.

Diğer büyük hacimli altcoinler arasında 647,64 milyon dolarlık Ethereum (ETH) pozisyonu buharlaştı, 391,32 milyon dolar değerinde XRP pozisyonu ve 137,85 milyon dolarlık Binance Coin (BNB) pozisyonları tasfiye edildi (battı).

Geçen hafta Dogecoin’de yüksek kazançlar elde edenler, kripto paranın acımasız tarafını da gördüler: 245,59 milyon dolarlık DOGE pozisyonu da tasfiye oldu.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ