• BITCOIN/TL
  1981072,695
  % 1,90
 • ETHEREUM/TL
  109473
  % 2,28
 • RIPPLE/TL
  19.8
  % -1,07
 • BITCOIN CASH/TL
  14710.08,427
  % 4,28
 • LITECOIN/TL
  2848.1
  % -1,05
 • BNB/TL
  13080.71
  % 1,75
 • EOS/TL
  34.01
  % 1,11
 • TETHER/TL
  31.44
  % 0,07

Justin Sun’dan Jack Dorsey’in İlk Tweet NFT’sine 2 Milyon Dolar Teklif!

Justin Sun’dan Jack Dorsey’in İlk Tweet NFT’sine 2 Milyon Dolar Teklif!

Jack Dorsey, Valuables’da ilk tweetini değiştirilemez bir token olarak açık artırmaya çıkardı. Mevcut teklif 2 milyon dolar olarak Justin Sun tarafından yapıldı.

Silikon Vadisi milyarderi Bitcoin savunucusu ve Twitter kurucusu Jack Dorsey nihayet NFT çılgınlığına katıldı. Uzun zamandır geliyordu, ancak Dorsey NFT olayına büyük giriş yaptı. İlk tweet’ini dijitalleştirdi ve bireylerin tweet’lerini belirtip satmalarına olanak tanıyan bir platform olan Valuables’da açık artırmaya çıkardı.

Bu yazının yazıldığı sırada Justin Sun tweet için 2 milyon dolar teklif etti.

NFT’lerle “Neredeyse” Her Şey Mümkün

Dijital varlık meraklıları, yalnızca yakın zamandaki metaverse var olan gayrimenkul varlıkları, sanat eserleri ve koleksiyonlar için  kripto kullanarak alışveriş yapıyor fakat bir tweet’in ederi ne ola ki? Bu kadar para teklif edilmesi mantıklı mı?

Twitter CEO’su Jack Dorsey, NFT pazarına tamamen benzersiz bir bakış açısı getiriyor. Dün, bu tweet ile 2006 21 Mart tarihli ilk tweet satışı için bir bağlantı paylaştı.

Tweet’i tokenize etti ve Değerli Eşyalar’da açık artırmaya çıkardı. CENT’a ait olan Valuables, Ethereum ve Matic Network üzerine inşa edilmiştir. Kullanıcıların tweet’lerini tokenize etmelerine ve satmalarına olanak tanıyor.

Jack Dorsey, tweet’ini platformda dijitalleştiren ve satan ilk önemli kişidir. Jack’in bu kararı, Twitter kripto topluluğundan çeşitli tepkiler aldı, ancak beklendiği gibi, teklifler yedi rakamlı fiyatlara kadar çıktı.

Teknoloji girişimcisi ve TRON kurucusu Justin Tron, NFT’ye 2 milyon dolar harcadıktan sonra uzun süre en yüksek teklifi veren kişi olarak kaldı.

Benzeri Görülmemiş Düzeyde NFT’de Artış

NFT’ler, ünlüler ve hayranları arasında hızla ilgi kazanıyor. Çılgınlığın ilk aşamasında dijital sanat, koleksiyon ürünleri ve sanal gayrimenkuller merkez aşamasındaydı. Şu anda, daha yenilikçi uygulamalar gün yüzüne çıkıyor.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ