• BITCOIN/TL
  1101705,603
  % 2,90
 • ETHEREUM/TL
  59654
  % 2,26
 • RIPPLE/TL
  17.68
  % 1,57
 • BITCOIN CASH/TL
  6455.18,533
  % 0,13
 • LITECOIN/TL
  2020.36
  % 1,41
 • BNB/TL
  6657.27
  % 1,57
 • EOS/TL
  19.68
  % 0,90
 • TETHER/TL
  28.91
  % -0,05

Justin Sun, TRX ve BTT Dolandırıcılığı Hakkında Uyardı

Justin Sun, TRX ve BTT Dolandırıcılığı Hakkında Uyardı

Ponzi programları ve sahtekarlıkları, kripto piyasasını uzun zamandır rahatsız ediyor ve bu sebepten ötürü, gerçek şirketlerin kamuoyunda güven kazanması çok zor hale geliyor. Çoğu insan blockchain ve kripto paralar hakkında kısıtlı bilgiye sahip oldukları için, bu tür dolandırıcılar tarafından kolayca kandırılıyor ve zaman zaman dijital varlıklarını kaybediyorlar.

Bu kadar büyük bir ağ olan Tron, genel halkı kınayan ve binlerce doların üzerindeki belirteçleri elinden alan dolandırıcıların tercih ettiği platformlardan biri. Tron CEO’su Justin Sun , blok zincirine zarar veren sorunun çok iyi farkında ve bugün bu konuda bir tweet attı. Sun, Tron kullanıcılarını bu Ponzi programları hakkında dikkatli olmaya çağırdı ve şirketin kullanıcılardan hiçbir zaman tokenlerini veya paralarını göndermelerini istemeyeceğini söyledi. Ayrıca insanlardan dikkatli olmalarını istedi.


Geçtiğimiz birkaç ayda, siber saldırılar ve sahtekarlıklar piyasadan yüz milyonlarca dolar değerindeki dijital varlıkları çaldılar. Binance gibi en güvenli olduğu düşünülen borsalar bile saldırıya uğradı.

Bununla birlikte, siber saldırıların yanı sıra diğer endişe verici sorun, Tron veya Ethereum gibi büyük şirketleri temsil ettiğini iddia eden sahte dolandırıcılık programları ve web siteleridir ve daha sonra insanları oldukça karlı programlar ve şanslı çekiliş yarışmaları sunarak para göndermeleri için teşvik etmektedir. Bu nedenle, her bir yatırımcı yatırım yapmadan önce her bir programı doğrulamalı ve büyük şirketlerin onlardan asla belirli bir hesap veya cüzdan üzerinden para göndermelerini istemeyeceğini unutmamalıdır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ