• BITCOIN
  420968,360
  % -11,71
 • ETHEREUM
  33113
  % -6,50
 • RIPPLE
  11.09
  % -12,63
 • BITCOIN CASH
  10932.29,601
  % -17,17
 • LITECOIN
  2711.17
  % -15,50
 • BINANCE COIN
  5102.14
  % -9,77
 • EOS
  90.48
  % -21,46
 • TETHER
  8.43
  % 1,35

Justin Sun, Trump’ı Yemeğe Davet Etti

Justin Sun, Trump’ı Yemeğe Davet Etti

Tron’un (TRX) kurucu ortağı Justin Sun, Warren Buffet ile gerçekleştireceği öğlen yemeği buluşmasına Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ı da davet etti. Justin Sun bu daveti, ABD başkanı Trump’ın kripto paralar hakkındaki tweet’lerinden sonra yaptı. Justin’in amacı Warren Buffet aracılığıyla kripto paralar hakkında Trump’ın fikrini değiştirmek.

Sosyal medya platformu Twitter’dan ABD Başkanı Trump şunları söylemişti:

“Reel bir para olmayan ve değeri çok değişken olan ve ufacık bir olumlu veya olumsuz havayla savrulan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayranı değilim. Düzenlenmemiş kripto varlıkları, uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı faaliyetler de dahil olmak üzere yasadışı işleri kolaylaştırabilir. ”

Trump’ın bu tweet’ine karşılık Justin Sun şu cevabı verdi;

“Sayın Başkan, sahte haberler yüzünden yanıltılmışsınız. Bitcoin ve blockchain ABD için en iyi fırsat! Sizleri 25 Temmuz’da Warren Buffett ile birlikte kripto liderleriyle öğle yemeğine davet etmek istiyorum. Bu öğle yemeğinden sonra sizi temin ederim; Kimse kriptoyu sizden daha fazla bilemez.”

Kripto topluluğu, Trump’ın Justin’den 44 yaş büyük olmasına rağmen, cumhurbaşkanının “yeni şeyler öğrenmek için asla yaşlı olmadığını” belirterek önerisinin etrafında toplandı.

Ne yazık ki, herkes Sun’ın tarafında değil. Bazıları Trump ile aynı fikirdeyken, “kripto ve hiçbir düzenlemenin saçma olmadığını” iddia etti. Bunun en önemli sebebi de kripto varlıkların kötü niyetli kişiler tarafından hack saldırılarıyla milyonlarca dolar çalmasına bağlandı. Normal bankalarda güvenlik daha üst seviyelerde olduğu ve mevduat hesaplarına belli bir miktara kadar teminat verildiği, fakat bunun kripto borsalarında olmadığına dikkat çekildi.