• BITCOIN/TL
  2166133,555
  % -0,96
 • ETHEREUM/TL
  114237
  % -4,04
 • RIPPLE/TL
  16.44
  % 2,39
 • BITCOIN CASH/TL
  13587.81,560
  % -3,13
 • LITECOIN/TL
  2490.12
  % -3,97
 • BNB/TL
  19660.83
  % -2,00
 • EOS/TL
  19.82
  % -7,82
 • TETHER/TL
  32.8
  % 0,12

JPMorgan’ın Bitcoin Analizi: Yeni Bir Düşüş Bekleniyor Mu?

JPMorgan’ın Bitcoin Analizi: Yeni Bir Düşüş Bekleniyor Mu?

Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde 38.000 doların üzerine çıkmasından sonra, birçok piyasa gözlemcisi 40 bin doların üzerine çıkmasını bekliyor. Ancak, ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase buna inanmıyor. Yeni bir analize göre, yeni bir ayı piyasası tehdidi bile var…

Bitcoin hakimiyeti çok düşük

Bitcoin’in sürekli yatay ticareti sırasında, düşüş, yükseliş ve nötr analizler tekrar tekrar değişiyor. Momentum herhangi bir zamanda bir uçtan diğerine değişebilir – kripto para birimlerinin tarihi büyük ve ani pompalar (yükselişler) veya düşüşler (çöküşler) ile doludur.

Bitcoin fiyatı sadece bu hafta 30.000 doların biraz üzerine 31.000 dolara kadar düştü. Ancak BTC 30 bin doların üzerinde kalmayı başardı ve kısa bir süre sonra güçlü bir toparlanma gördü. BTC şu anda 36.750 dolardan işlem görüyor.

Bazı analistlere göre 1 numaralı kripto para birimi BTC güç belirtileri gösteriyor ve 40.000 doların üzerine çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bankacılık devi JP Morgan ise tam tersini düşünüyor: Bitcoin’in son birkaç haftadaki fiyat hareketi (“geri dönüş”) yaklaşan bir ayı piyasasına işaret ediyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki bankanın stratejistleri şunları yazıyor:

“GEÇTİĞİMİZ BİRKAÇ HAFTADAKİ GERİLEMEYE DÖNÜŞÜN AYI PİYASASINA İŞARET EDEN OLUMSUZ BİR SİNYAL OLDUĞUNA İNANIYORUZ.”

Mayıs ayında 50.000 doları aşan Bitcoin çöküşünün “olağandışı bir gelişme” ve “şu anda kurumsal yatırımcılardan gelen bitcoin talebinin ne kadar zayıf olduğunun” bir işareti olduğu konusunda uyarıyorlar.

100 bin dolar mı yoksa 20 bin dolar mı – Bitcoin için Hangisi Daha Olası?

Bitcoin fiyatı zirvesinden %50 düşmesinin ardından yükselişe devam edeceği yönünde yapılan teknik analizler daha ağırlıkta olduğu görülüyor. BTC ve ETH için yükseliş görünümü Yeni bir raporda ("Bloomberg Crypto Outlook"), Bloomberg analisti Mike McGlone, özellikle son dalgalanma nedeniyle kripto piyasalarının durumu hakkında iyimser: "BİTCOİN'E NE OLDU? DAHA GÜÇLÜ, DAHA YEŞİL VE DAHA AZ GERGİN. BİTCOİN, GENİŞLETİLMİŞ BİR BOĞA PİYASASINI VE 100.000 DOLARA GİDEN

İlgili İçerik

Altcoin patlaması Bitcoin’i yavaşlatıyor

Zincir analistleri, BTC Cüzdanı başına 1.000’den fazla olan büyük piyasa katılımcılarının şu anda yoğun bir şekilde Bitcoin biriktirdiğini vurguluyor. Ancak JPMorgan analizinde, Bitcoin vadeli işlem piyasasının zayıflığına işaret ederek ayı piyasasının devam edeceğini söylüyor.

Bitcoin’in hakimiyeti, Dogecoin’in (DOGE) bile yüzde on binlerce arttığı altcoin patlaması nedeniyle diz çöktü. Bitcoin dominansı, Bitcoin’in kripto pazarlarının toplam kapitalizasyonundaki payının ne kadar büyük olduğunu açıkça ortaya koyan bir değerdir.

Yılın başında, Bitcoin’in hakimiyeti hala %70 civarındaydı. Büyük ve küçük yatırımcılar sermayeyi büyük ölçüde Dogecoin (DOGE), Solana (SOL) , Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) veya Polygon (MATIC) gibi alternatif kripto para birimlerine kaydırdıklarından, şimdi BTC hakimiyeti neredeyse %40’a düştü. Ve JPMorgan’a göre, bu tam olarak boğa koşusunu durma noktasına getiren engel: Analistlerin yazdığı gibi, kripto rallisinin devam etmesi ve Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşması için Bitcoin’in hakimiyetinin önce tekrar %50’nin üzerine çıkması gerekebilir.

Ama bu gerçekten doğru mu yoksa bu BTC yatırımcılarını sarsmak için kasıtlı bir girişim mi? En ünlü kripto yatırımcılarından biri olan AngeloBTC bunu öneriyor. Kolombiyalı, Twitter’da kulaklarını kapatan bir çocuğun resmini gösteriyor ve bu konuda şunları yazıyor:

“BANKACILAR BENİ İKNA ETMEYE ÇALIŞTIĞINDA, KRİPTO PARA BİRİMLERİMİ ÇALMAK İÇİN BİR AYI PİYASASI OLDUĞUNU SÖYLEYİP DURUYOR.”

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ