• BITCOIN/TL
  2165045,660
  % -0,64
 • ETHEREUM/TL
  115946
  % -0,51
 • RIPPLE/TL
  16.33
  % 0,44
 • BITCOIN CASH/TL
  13631.15,387
  % -3,42
 • LITECOIN/TL
  2538.66
  % -2,43
 • BNB/TL
  19673.98
  % -0,90
 • EOS/TL
  20.47
  % -5,44
 • TETHER/TL
  32.83
  % 0,37

JPMorgan CEO’sundan Kripto Paralarla İlgili Açıklama

JPMorgan CEO’sundan Kripto Paralarla İlgili Açıklama

Kripto para sektörüne giren en büyük bankalardan biri olan JPMorgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon, kripto paralarla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında kripto paraların bankacılık sektörüne karşı bir tehdit olmadığını dile getirdi.

Yahoo Finance’e röportaj veren JPMorgan CEO’su Dimon, kripto paralara karşı dünyanın ve bankacılık sektörünün endişe etmemesi gerektiğini, kripto paraların riskten çok fayda getirebileceğini söyledi.

Dimon’un bu zamana kadar yaptığı konuşmalar büyük ilgi uyandırmıştı. Bitcoin ile ilgili bir kaç kez olumsuz açıklamalar yapmasıyla tanınıyordu. Ve kripto camiasının tepkisini çekiyordu. Fakat şimdiki açıklamasında ise daha sıcak ve olumlu bir izlenim bıraktı. CEO Dimon açıklamasında şunları söyledi:

“Şu anda Dünya genelinde günde 6 trilyon dolar para aktarımı gerçekleştiriyoruz. Bu süreç hem uygun maliyetli, hem güvenli ve hızlı olarak gerçekleşiyor. Bankacılık sistemi zaten, gerçek zamanlı p2p gibi ürünler geliştirdi ve gerçek zamanlı ödeme olanağı getirdi. Bizde halihazırda tüm bu imkanlar var.”

 

CEO Dimon aynı zamanda bankaların müşterilerini tanıma protokolü olan (KYC)’ye ve para aklama karşıtı (AML) kurallarına uyduklarını, yasal açıdan herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirtti. Aynı zamanda Dimon, kripto paraların bankacılık sektörüne karşı bir tehdit olmadığını bankacılık sektörünü kolay kolay yıkamayacağını düşündüğünü söyledi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ