• BITCOIN/TL
  2169668,312
  % -0,04
 • ETHEREUM/TL
  116200
  % -0,05
 • RIPPLE/TL
  16.36
  % 1,89
 • BITCOIN CASH/TL
  13735.77,408
  % -2,37
 • LITECOIN/TL
  2552.83
  % -1,95
 • BNB/TL
  19761.84
  % -0,07
 • EOS/TL
  20.82
  % -3,32
 • TETHER/TL
  32.76
  % 0,11

JPMorgan Analistleri: Bitcoin’den Çıkan Para Altın’a Girecek!

JPMorgan Analistleri: Bitcoin’den Çıkan Para Altın’a Girecek!

JPMorgan analistleri, kurumsal yatırımcıların bitcoin’in “dijital altın” olduğu fikrinden uzaklaşıp geleneksel güvenli liman olan altına geri döndüklerini tahmin etti. (Tabi Kanıtlanması gereken bir hipotez.)

Unutulmayacak Kanlı Çarşamba

Mayıs ayının bu Çarşamba günü (19.05.2021) kripto para birimlerindeki kan banyosu, bu varlık sınıfının tüm meraklıları için yıllarca hatırlanacak. Sadece baş döndürücü düşüş nedeniyle değil, aynı zamanda Bitcoin’in eşit derecede muhteşem toparlanması nedeniyle de hatırlanacak. 30,000 doların altına düşüp hızlıca 40.000 dolara yükselmesi mutlaka hatırlarda kalacak. Unutulmayacak bir şey daha var o da Elon Musk’ın piyasayı manipüle etmesi…

Ekosistem belirli bir stres altındaysa, her yerde dişlerini göstermeye başlayan düzenleyicilerle bağlantılıysa, ister Amerikan federal kurumları (OCC, IRS ve FDIC, kendilerine baskıyı artırma sözü verdiler) veya Avrupa borsası olsun. Polis memurları, örneğin İngiliz FCA, kendilerini bankalarla karşılaştırmamaları için kripto girişimlerini korkutuyorbu unutulmaz Çarşamba, her şeyden önce uçurumun derinliklerinde aşırı spekülasyonu hızlandıran hassas bir teknik konfigürasyonun sonucudur ve bilinçsizce açılan kaldıraçlı pozisyon işlemleri düşüşü tetikleyen etkenlerdendir.

Şüpheli bir Bitcoin / altın değer transferi

CNBC tarafından müşterilerine iletilen bir notta Amerikan bankası JPMorgan, kurumsal yatırımcıların altına sığınmak için Bitcoin’i terk etmeleri hipotezini öne sürüyor.

Bitcoin yükselen trendi bozulmaya devam ediyor ve kurumsal yatırımcılarda (tekrar altını tercih etmek için) düşüşün devam ettiğini gösteriyor. Geçen ay, Bitcoin vadeli işlem piyasaları, bitcoin’in yükselişinin geçen Ekim ayında başlamasından bu yana en güçlü ve en uzun süreli satışlarını yaşadı. “

Bitcoin (BTC) Tarihindeki Önemli Çöküşler

Son günlerde Bitcoin fiyatı düşerken, diğer kripto para birimlerinin çoğunu da beraberinde sürükledi. Solana, AAVE ve diğer bazı altcoinler bu düşüşün üstesinden gelmeyi başardı.  Bitcoin Defalarca %30'un Üzerinde Düşmüş Bitcoin fiyat grafiğine bakıldığında tablonun pek iç açıcı olmadığını kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu, 1 BTC'nin fiyatını 59.434 dolar'dan 43.000 dolar' a düşüren inişli çıkışlı bir haftadan sonra. Bitcoin fiyat düşüşü

İlgili İçerik

Olası bir trendin tersine dönmesi, ancak kanıtlanması gereken bir şey. Nitekim, altın fiyatı Mart sonundan bu yana% 8 artarak parlaklığının bir kısmını geri kazanmışsa, bunun nedeni faizlerin düşmesiyle enflasyonun geri dönüşü ihtimalinden yararlanıyor olmasıdır. Ancak, JPMorgan analistlerinin önerdiğinin aksine, biri diğerini mutlaka dışlamaz. Aslında, Mike McGlone’un Bloomberg’deki baş stratejist emtialarının belirttiği gibi, altının yükselmesi Bitcoin’in çekiciliğini yitireceği anlamına gelmez.

JPMorgan’ın değişken görüşü

Uzun zaman önce, Aralık 2020’de, JPMorgan’dan aynı ünlü uzmanları şuan yaptığı açıklamaların tam tersini yapmıştı ve Kıymetli metal olan Altın’dan çıkan paraların Bitcoin’e girdiğini söylüyorlardı.

Kurumsal yatırımcılar tarafından bitcoin’in benimsenmesi daha yeni başlıyor, altın için ise kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi çok ilerlemiş durumda. Bu orta ve uzun vadeli tez doğru çıkarsa, altın fiyatı önümüzdeki birkaç yıl içinde yapısal bir dalgalanmadan zarar görecektir. 

JPMorgan’ın gözlemleri piyasadaki iniş ve çıkışlarla dalgalanıyor gibi görünüyorsa, bunun nedeni kripto para birimlerinin analiz edilmesi zor bir pazar olmasıdır. Yeniliğinden ve regülasyon eksikliğinden dolayı, fiyatların akkor bir reaktivite oranı vardır ve bunun dalgalanması en çarpıcı tezahürüdür. Dünkü gibi bir günde herkesi şaşkına çevirdi. Bu durum aslında aceleci sonuçlar çıkarmadan önce olayların sakinleşmesine izin vermekle ilgilidir. Ve belki de Bitcoin çantasını doldurma fırsatını yakalayanın sadece MicroStrategy olmadığını öğreneceğiz.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ