• BITCOIN/TL
  1086688,569
  % 2,15
 • ETHEREUM/TL
  58980
  % 1,74
 • RIPPLE/TL
  17.62
  % 1,82
 • BITCOIN CASH/TL
  6432.58,248
  % -0,55
 • LITECOIN/TL
  1999.87
  % 1,09
 • BNB/TL
  6655.14
  % 2,85
 • EOS/TL
  19.53
  % 0,89
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,17

JPMorgan Analisti: Bitcoin 26.000 Dolara Düşebilir!

JPMorgan Analisti: Bitcoin 26.000 Dolara Düşebilir!

JP Morgan’ın ünlü bitcoin uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou, BTC hakkında tahminini dün erken saatlerde yaptı ve son birkaç haftanın BTC’nin birçok piyasa gözlemcisinin sürekli olarak uyardığı volatilite türünü örneklediğini iddia etti. Bu nedenle, akıntıya sadece ayak parmağını sokan ve neredeyse süpürülen yeni giriş yapanların büyük bir yüzdesi, şimdi kripto pazarını oldukça yavaş bir yükselişle bırakarak, sürüler halinde geri çekiliyor.

Çin’deki kripto düzenlemeleri ve ABD’deki yeni kurallar ve düzenleme çalışmaları kripto para piyasasını sallamaya devam edeceğini iddialarına ekleyen analist tahminlerini şöyle sürdürdü.

BTC, Nisan ayında 63.000 dolar civarı ATH seviyesinde takılıp kaldı ve altı hafta boyunca rekorunu korumak için mücadele etti. Bitcoin’in herhangi bir uzun vadeli yeni ATH seviyesinden önce muhtemelen 26.000 dolar’lık bir fiyat düzeltmesinin olabileceğini düşünen analist bu seviyeden sert alımların gelebileceği ve yeni rekorlara doğru gidebileceğini dile getirdi.

Kurumsal Yatırımcılardaki Düşüş

Panigirtzoglou’nun tahminlerini temel almasının nedenlerinden biri de kurumsal yatırımcıların Mayıs ayındaki düşüşü. Geçen ay birçok uzman, Nisan ayında BTC’yi bilançolarında çıkarmak isteyen bir şirket akışına tanık olduğunu görerek, bitcoin’in atılım dönemi olarak lanse etti.

Ancak bu tahminler gerçeğin gerisinde kaldı, bir ihtiyat sinyali gönderdi ve birçoğunun MicroStrategy ve Tesla’nın ayak izlerini takip edeceğini ve ay sonundan önce BTC’ye çok fazla para atacağını tahmin ettiği kurumsal yatırımcılar arasında yaygın bir gerilemeye yol açtı. 

Halihazırda, bu yatırım akışı olmadan, Bitcoin’in öngörülen güçlü büyümesi yorucu ve endişeli hale geldi.

Bitcoin’in fiyat değerinin %37’den fazlası Mayıs ayında eridi ve kripto paranın Nisan ayındaki 64.829 dolarlık ATH’sinden %43’lük bir düşüşe yol açtı. Bir dizi düzeltme ve küçük toparlanma, son dört hafta içinde 34.000 ila 44.000 dolar aralığında gezinmesine sebep oldu.

Halihazırda, Michael Saylor gibi büyük ölçekli yatırımcılar, artan enerji endişelerini ve Elon Musk‘ın gündeme getirdiği ve uzun vadeli yatırımcı güvenini bilinçsizce aşındıran sorunları ele almaya başlıyor.

Panigirtzoglou’nun tahmini kötümser olsa da, bitcoin piyasasına giren birçok yeni yatırımcının aldıklarını panikle sattığını doğrulayan daha önce yayınlanmış zincir analizi ile aynı fikirde.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ