• BITCOIN/TL
  2097501,358
  % 1,22
 • ETHEREUM/TL
  102072
  % 2,85
 • RIPPLE/TL
  16.12
  % 2,02
 • BITCOIN CASH/TL
  16759.12,375
  % 7,01
 • LITECOIN/TL
  2568.5
  % 1,42
 • BNB/TL
  18320.74
  % 2,63
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.45
  % 0,30

Japonya, Kriptopara Ödemeleri İçin Uluslararası Ağ Kurmayı Planlıyor

Japonya, Kriptopara Ödemeleri İçin Uluslararası Ağ Kurmayı Planlıyor

Japonya kripto-devrimin ön saflarında yer alan bir ülke olarak biliniyor. Asya kıtasının en büyük ülkelerinden biri olan Japonya yenilikçiliğin kripto para birimleri ve blok zinciri alanına girmesine öncülük etmektedir. Reuters’in yakın tarihli bir raporunda, Japonya’nın kara para aklama ile mücadele etmek için SWIFT ağına çok benzeyen bir kripto para birimi ödemesi için uluslararası bir ağ kurmayı planladığı belirtildi.

Her ne kadar bu ağ hakkında bilgi kamuya açıklanmamasına rağmen, plana aşina bir kaynak Tokyo’nun önümüzdeki birkaç yıl içinde bu ağı kurmayı ve çalıştırmayı hedeflediğini ortaya koydu. 

Kaynak, “Hükümetlerarası Mali Eylem Görev Gücü (FATF) ile ilgili bir ekip gelişimini izleyecek ve Japonya diğer ülkelerle işbirliği yapacak. Kriptopara ağının nasıl çalışacağı belli değil.”

Bu ağı kurma planı, Haziran ayında Japonya Maliye Bakanlığı ve Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) düzenleyicileri tarafından onaylandı. Ancak, planla ilgili ek detaylar henüz alınmadı.

Japonya, yıllar içinde kripto ve blok zinciri konusunda çok proaktif bir yaklaşıma sahip oldu; 2017’de, dünyada kripto para birimi değişimlerini ulusal düzeyde düzenleyen ilk ülke haline geldiğinde ortaya çıkan bir şeydi.

Japonya’nın SBI Grubu ve SBI Holdingleri, Japonya’yı ödemeler sektörünün stratosferine itmek için kriptoyla ilgili çözümler üretmeye isteklidir. SBI Holdings’den Yoshitaka Kitao, Osaka Expo 2025’ten önce Japon ödeme endüstrisini bozmayı planlıyor.

Kaynak; ambcrypto

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ