• BITCOIN/TL
  1067597,215
  % -0,69
 • ETHEREUM/TL
  58129
  % -1,70
 • RIPPLE/TL
  17.36
  % -2,19
 • BITCOIN CASH/TL
  6429.63,247
  % -1,20
 • LITECOIN/TL
  1985
  % -1,37
 • BNB/TL
  6529.44
  % -1,82
 • EOS/TL
  19.44
  % -2,59
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,12

Jaguar’ın Hamlesi IOTA İçin Doping Etkisi Yaptı

Jaguar’ın Hamlesi IOTA İçin Doping Etkisi Yaptı

Jaguar Land Rover kullanıcılarının veri paylaşmadı durumunda onlara IOTA vereceğini açıklaması ile IOTA fiyatında büyük artış yaşanıyor.

Btimes haber sitesi tarafından ayrıntıları paylaşılan habere göre, Jaguar Land Rover firmasının şu sıralar üzerinde çalıştığı yazılım tamamı ile bitirildiğinde araç sürücülerine veri paylaşmaları karşılığında IOTA kripto para biriminin herhangi bir ücret talep edilmeden dağıtılacağı açıklandı. Bu haberin duyulması ile birlikte IOTA kısa sürede büyük bir ivme ile artış yakaladığı görülüyor. Hatta bazı kripto para uzmanları bu haber ile birlikte IOTA için yakın zamanda işlem hacmin anlamında ilk 10 sırayı zorlayacağını ifade ediyor.

Jaguar Kullanıcılara IOTA Dağıtacak

Bugün itibari ile toplam piyasa değeri baz alındığında kripto para piyasasının en büyük 15. kripto para birimi olarak kabul edilen IOTA, son 24 saat içerisinde yüzde 15’lik bir artış ile bu haberlere son derece pozitif bir etki gösterdiği görülüyor. Hatta bu etkisini birkaç gün daha kendini göstermesi ön görülüyor. IOTA özellikle bu haberden daha önce Bosch ve buna benzer firmalarla gerçekleştirdiği ortaklık çalışmaları ile birlikte, aynı Jaguar’ın yazılım modelinde olduğu gibi Nesnelerin İnterneti temelli çözümleri ile sektörde oldukça iyi bir imaj yakaladığı görülüyor.

Jaguar’ın piyasaya sürmek amacıyla son hazırlıklarını tamamladığı akıllı cüzdan ile birlikte, araçların yararlı verileri otomatik olarak paylaşmasına izin sağlamak suretiyle kullanıcıların belirli miktarda IOTA kazanmasını mümkün hale getirmeyi planlıyor. Elde edilmesi planlanan bu veriler arasında trafik sıkışıklığı veya yoldaki çukurların navigasyon firmalarına veya yetkililere sunulması ile çok büyük kolaylıkların ortaya çıkabileceği ön görülüyor. Jaguar amaçladığı bu sistem ile birlikte ‘’ sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır yol tıkanıklığı’’ hedefini temel ediniyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ