• BITCOIN/TL
  1210791,203
  % 6,04
 • ETHEREUM/TL
  65355
  % 4,30
 • RIPPLE/TL
  18.49
  % 1,57
 • BITCOIN CASH/TL
  7230.54,685
  % 9,78
 • LITECOIN/TL
  2163.22
  % 3,95
 • BNB/TL
  6779.08
  % 2,41
 • EOS/TL
  20.91
  % 3,37
 • TETHER/TL
  28.91
  % -0,02

Jack Dorsey’den Elon Musk’a Karşı Bitcoin Savunması

Jack Dorsey’den Elon Musk’a Karşı Bitcoin Savunması

Teknoloji liderleri bu hafta Bitcoin (BTC) için ve Bitcoin’e karşı savaşıyor. Elon Musk’ın Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin (BTC) ödemelerini kaldırmasının ardından Twitter’dan Jack Dorsey, Bitcoin’i (BTC) savunmaya geldi. Aynı zamanda dijital ödeme şirketi Square Bitcoin’i de yöneten Dorsey, “her şeyi” daha iyi hale getirmek için çalıştığını söyledi.

Ayrıca, Bitcoin’i zamanla daha iyi hale getirme taahhüdünü de ifade etti. İşte Jack Dorsey’in tam olarak tweetlediği açıklama:

Jack’in tweet’i Square CFO’su Amrita Ahuja’ya şirketin Bitcoin stratejisinin değişmediğini belirten yanıt olarak geldi. Square Inc, son birkaç ayda Bitcoin’e şu ana kadar 150 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. Bununla birlikte, Square CFO’su, şirketin Bitcoin Temiz Enerji Girişimi aracılığıyla daha yeşil bir geleceğe olan bağlılığını da garanti ediyor.

Dorsey: Tek Bir Kişi Bitcoin’i Değiştiremez

Tesla, Bitcoin’ini (BTC) tutmaya devam etse de, Elon Musk tuhaf bir şekilde taraf değiştiriyor ve en sevdiği meme parası Dogecoin’e (DOGE) desteğini genişletiyor. Takipçilerine Tesla’da DOGE ödemelerini görmek isteyip istemediklerini sorduktan sonra Musk, tüm sistemi daha iyi hale getirmek için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını duyurdu.

Bu, kripto topluluğunda Bitcoin ile Dogecoin arasında garip bir savaşa neden oldu. Knut Svanhold, Jack’in tweet’ine ve tek bir kişinin etrafındaki dramaya yanıt vererek şunları yazdı:

“ Ne Jack, ne Elon, ne de hiç kimse #Bitcoin’i değiştiremezBitcoin, Jack’i, Elon’u ve diğer herkesi değiştirecek ”

Jack Dorsey, kripto para birimini kitlelere ulaştırmak için Bitcoin destekli bir dizi girişimle ilişkilendirildi. Jack Dorsey, Şubat 2021’in başlarında, Afrika ve Hindistan’daki geliştiriciler için bir Bitcoin Fonu başlatmak için JayZ ile ortaklık kurdu. Birlikte 500 BTC verdiklerini açıkladılar.

Dogecoin Geliştiricileri 2019’dan Beri Elon Musk ile Çalıştıklarını Söyledi

Dogecoin geliştiricileri, Elon Musk'tan fon sağlamayı reddettiler, bunun yerine kripto para birimini Bitcoin'e göre daha yeşil ve daha ucuz bir alternatif haline getirmek için işbirliği yapmayı ve Musk'tan faydalanmayı seçti. Decrypt haber servisi bugün geliştiricilerinden biriyle yaptığı özel röportajda bu konuyu öğrendi. İşte detaylar... Şimdiye kadar, PayPal'ın da kurucularından olan Tesla ve SpaceX CEO'su ile beklenmedik ve resmi

İlgili İçerik

Tesla Yatırımcıları Musk’ın Bitcoin’i (BTC) Düşürme Kararından Memnun

Görünüşe göre, Bitcoin (BTC) ödemelerini düşürdüğü için herkes Tesla’ya karşı değil. Reuters , Tesla’daki birkaç tanınmış yatırımcıya sordu ve işte söyleyecekleri şey. APG Varlık Yönetimi Baş Yatırım Sorumlusu Peter Branner şunları söyledi:

“Rengi ne olursa olsun enerji israfından kaçınılmalıdır. Ve Tesla, ana işine odaklanmalıdır. Bitcoin pozisyonunu bırakın ve devam edin ”.

American Century Investments ESG ve Investment Stewardship başkanı Guillaume Mascotto, en iyi 40 Tesla yatırımcısından biri, Bitcoin’e geçişin görüntülenme şeklini etkilemeyi tercih edeceğini söyledi. Mascotto şunları kaydetti:

“Özellikle Tesla’da gördüğümüz gibi, kriptoda büyük pozisyonlar alan ödeme şirketleri ve diğer firmalar hakkındaki ESG risk görüşlerimizi etkileyecektir.”

Görünüşe göre Musk, aldığı herhangi bir kararda her zaman yanında bazı insanları tutmayı başarıyor!

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ