• BITCOIN/TL
  2135470,233
  % -0,47
 • ETHEREUM/TL
  115965
  % 2,94
 • RIPPLE/TL
  15.99
  % -0,35
 • BITCOIN CASH/TL
  12902.95,170
  % 0,02
 • LITECOIN/TL
  2420.3
  % 0,91
 • BNB/TL
  19709.69
  % 1,53
 • EOS/TL
  18.67
  % 1,89
 • TETHER/TL
  32.55
  % -0,58

İtalya Başbakan Yardımcısı Blockchain’e Yatırım Yaptığını Açıkladı

İtalya Başbakan Yardımcısı Blockchain’e Yatırım Yaptığını Açıkladı

İtalya Başbakan Yardımcısı ve ülkenin büyük bir siyasi parti lideri olan Luigi Di Maio, özel bir etkinlikte teknoloji devlerinin temsilcileriyle buluşmak için Amerika’ya gitti.

“İtalya, Avrupa’da blok zinciri kendi mevzuatına zaten sokan ve noter tarafından yapılan noter tasfiyesini blok zinciri ile yapmış olan ilk ülkedir. Akıllı sözleşmeler sistemimizde Aralık ayından beri gerçekleşmektedir ”dedi.

Blockchain teknolojisini, yapay zekayı ve İtalya ekonomisinin dijitalleşmesini teşvik etmek için bir milyar avroluk yatırım fonu hakkında daha ayrıntılı bilgi veren Di Maio şunları söyledi:

“[Fon] önümüzdeki yıllarda ülkemizi dijital hale getirmek ve yenilikçi girişimleri finanse etmek için örnek olacak.”

Geçen ay açıklanan yatırım fonu, %15’i tekrar fona geri yatırılacak olan cazip vergi teşvikleriyle 2 milyar Avro’ya ulaşmayı hedefliyor.

Di Maio, “Bu fona yapılan yatırım, ekonomimiz, bilgimiz ve gençleri burada tutmak için stratejik öneme sahip” dedi .

İtalya’nın ekonomisi, son yıllarda, bunga bunga partileri ile tanınan Silvio Berlusconi’nin yaklaşık on yıllık bir prömiyerini takiben durgunlaştı.

Genellikle yüksek eğitimli genç İtalyanlar, Di Maio’yu iktidara getiren bir tür siyasi devrim ile daha iyi ekonomik umutlar aramak için ayrıldılar.

Biraz popülist Beş Yıldız Hareketi, kurucu zinciri Beppe Grillo ile güçlü bir kripto destekçisi olarak görünmektedir.

İtalya, İngiltere, Fransa, İsviçre, Estonya ve yakın zamanda Almanya da dahil olmak üzere diğer Avrupa ülkelerini, Di Maio ile blok zinciri teknolojisini teşvik etmekte takip ediyor, ilham veren ilkenin inovasyonun “İtalya’da çoğalmasını sağlamak” olması gerektiği için düzenlemeleri gözden geçirme gereği olduğunu belirtti.

Aynı zamanda Ekonomik Kalkınma Bakanı olan Başbakan Yardımcısı, bu oturum sırasında Airbnb, Amazon, Apple, eBay, Facebook, Google, IBM, Microsoft, Saleforce, Tesla ve Virgin Galactic temsilcileriyle bir araya geldi.

Daha önce Bank of America tarafından finans operatörleri izleyicisiyle düzenlenen bir konferansa katıldı ve New York Borsasını ziyaret etti.

Kaynak; Trustnodes.com

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ