• BITCOIN/TL
  2155760,155
  % -0,77
 • ETHEREUM/TL
  114791
  % -1,23
 • RIPPLE/TL
  16.32
  % 0,58
 • BITCOIN CASH/TL
  13480.21,302
  % -4,40
 • LITECOIN/TL
  2540.03
  % -2,60
 • BNB/TL
  19534.61
  % -1,30
 • EOS/TL
  20.43
  % -5,38
 • TETHER/TL
  32.8
  % 0,23

İsrail’li Yargıç, Kripto Madencisinin Banka Hesabını Kapattırdı

İsrail’li Yargıç, Kripto Madencisinin Banka Hesabını Kapattırdı

Dünyada bir çok hükümet kripto para birimleriyle ilgili düzenlemeler yaparken blok zincir teknolojisini kurcalayan ve sıcak bakmayan devletler de varlığını sürdürüyor, bunlardan biri de İsrail. Bu hafta, İsrail’deki bir yargıç Tel Aviv’deki bir kripto para madencisinin banka hesabını kapattırma kararı vererek İsrail’li kripto para yatırımcılarına güvensizlik verdi. Madencilik şirketi olan Yashraminer, Ukrayna merkezli kripto para madencilik şirketidir ve bunun İsrail ayağı Israminer’dır. Çalıştıkları banka ise Herzliya sanayi bölgesindeki Birlik Bankası.

Yargıcın hükmü ve yorumları, dünyanın dört bir yanındaki birçok hükümetin karşılaştığı ikilemi de belirtiyor gibiydi. Hakim para aklama yasası bakımından bankanın para aklama durumu açısından riskli olduğunu kabul ederken, aynı zamanda bankanın İsrail hesaplarını tamamen kapatmakta çok ileri gittiğini kabul etti.

Limor Bibi adındaki Yargıç, çok sayıda farklı müşteri türü olduğundan ve faaliyetin kapsamının dikkate alınması gerektiğinden, belirli hesaplarla ilgili “kapsamlı politika” nın makul olmadığını düşünüyor. Ne olursa olsun Bibi, yıllarca güncellenmemiş olan 2014 İsrail kara para aklama yasasına uymak için Birlik Bankası ile birlikte çalıştı.

Dava, bankaların kripto para birimi ile ilgili hesapları kapatma haklarını keşfetme ihtimalini sık sık ortaya çıkardığı gibi uluslararası manşetlere de sebep oldu. Yargıç, banka hesabını kapatmanın yanlış olduğunu kabul etti. Çeşitli şekillerde düşünen yargıçlar ve birçoğu vatandaş bu kararı bankalar için bir galibiyet olarak görüyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”475″]

Her zamankinden daha fazla şirket olmasına rağmen, blok zinciri ve sektörlerinde devrim yaratabilecekleri yöntemler olsa da, geleneksel finansman kendi hızında ilerlemeye devam ediyor. Tüm dünyada hala kripto para birimi borsaları ve diğer blok zinciri girişimleriyle iş yapmak konusunda isteksiz olan birçok banka var.

Kripto para birimi pek çok ülkede tam olarak düzenlenmediğinden, para aklamak için kripto para birimi sektörünü kullanarak her türlü suçun saklanabileceği algısı var. Bankaların bu tür bir baş ağrısı veya skandalla uğraşmak istemedikleri açık. Bankalar, çeşitli kripto para birimi borsalarıyla iş yapmayı reddetti. Bu son zamanlarda, bankaların geçtiğimiz yılın başlarında büyük kripto para birimi platformlarının hesaplarını kapattıkları Hindistan da dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde meydana geldi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ