• BITCOIN/TL
  2085050,738
  % -4,46
 • ETHEREUM/TL
  99801
  % -5,00
 • RIPPLE/TL
  15.92
  % -7,77
 • BITCOIN CASH/TL
  15916.83,594
  % -3,60
 • LITECOIN/TL
  2542.09
  % -6,78
 • BNB/TL
  17934.09
  % -5,15
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.38
  % -0,01

İsrail Menkul Kıymetler Kurumundan Kripto Paralar Hakkında Açıklama

İsrail Menkul Kıymetler Kurumundan Kripto Paralar Hakkında Açıklama

Orta Doğuda piyasa düzenleyicisi olan İsrail Menkul Kıymetler Kurumu (ISA), 6 Mart’ta Reuters tarafından bildirilen habere göre , gelişmiş düzenleme kapsamında kripto para alım satım platformu oluşturulması gerektiğini önerdi.

Regülatör, yeni platformun, şirketlerin dijital paralarını yatırımcılara satarak sermaye artırmalarına izin vereceğine inanıyor.

Dünyadaki hükümetlerin ve düzenleyici kurumların, kripto paralar ve blockchain teknolojisinin potansiyelini yavaşça görmeye başladığının bir işareti.

Geçen yıl Ocak ayında ISA başkanlığına atanan Anat Guetta, dijital varlıkları destekleyen teknolojinin blockchain olduğuna inanıyor.

Bu öneri ayrıca, işlem gören şirket sayısının ve ülkede yükselen sermayenin son on yılda düşmesi ve piyasa düzenleyicisini yatırımcıları çekmek ve ilk halka arzlarda daha fazla sermaye elde etmek için yenilikçi yollar aramaya başlamasından kaynaklanıyor. Guetta, teknolojik yeniliğin sermaye piyasalarında rekabeti arttırmada kritik bir rolü olduğuna inanıyor, ancak bazı değişimlerin olması gerektiğine inanıyor.

Komite ayrıca, kripto para birimlerine özel menkul kıymetler yasaları uygulanmasını önerdi, böylece yeni çıkartılacak olan kripto paralar için daha güvenli bir piyasa oluşturacak. Komite, nihai kararı ne zaman vereceğini belirtmedi. Ayrıca Londra ve Avustralya’daki diğer borsaların da buna benzer seçenekler üzerinde çalıştığını vurguladı. Ülke bu öneriye uyar ve proje hayata geçirilirse diğer bir çok ülke içinde örnek teşkil edecek ve bu teknolojinin benimsenmesi ve kullanılması daha geniş alanlara yayılacak.

Birçok hükümet kripto para ve blockchain teknolojisine yavaş yavaş olumlu bakmaya ve bu teknolojiden yararlanmaya başladığı haberleri her geçen gün arttığı gözlemleniyor. Önümüzdeki on yıllık süreçte kripto paraların önemli ölçüde hayatımızın birçok noktasında kullanılmaya başlayacağı tahmin ediliyor. Fakat geleneksel para birimlerine karşı kripto paraların fiyat oynaklığı sorunu nasıl çözüleceği merak konusu.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ