• BITCOIN/TL
  2225136,540
  % -3,47
 • ETHEREUM/TL
  113204
  % -4,00
 • RIPPLE/TL
  20.07
  % 0,30
 • BITCOIN CASH/TL
  21754,404
  % -1,27
 • LITECOIN/TL
  3173.14
  % -4,60
 • BNB/TL
  18686.04
  % -1,10
 • EOS/TL
  35.39
  % 0,75
 • TETHER/TL
  32.25
  % 0,60

İran Yasadışı Kripto Madencilerine Daha Büyük Cezalar Verecek

İran Yasadışı Kripto Madencilerine Daha Büyük Cezalar Verecek

2009’daki başlangıcından bu yana, Bitcoin ve ardından gelen kripto para birimleri tartışmalara neden oldu.

Dünya genelinde, ülkelerin çoğu kripto para birimlerini yöneten kurallar ve düzenlemeler oluşturmaya çalışıyor.

İran’da hükümet, düzenlenmiş kripto para madenciliğine izin verirken, yetkililer ülkenin enerji arzındaki yükü hafifletmek için geçen yıl yetkisiz madenciliği çökertti.

İran hükümeti, yasadışı bitcoin madenciliği cezasını artıracak yeni  mevzuatlar uygulamaya niyetli.

İran’dan, Yasadışı Kripto Madencilerine Ceza

Ülkenin Elektrik Üretim, Dağıtım ve İletim Şirketi (Tavanir) üst düzey bir yetkilisine göre İslam cumhuriyetinin yeni mevzuatı, ihlal edenlerin hapse atılmasını ve işletme ruhsatlarının iptal edilmesini içerecek.

Tahran Times’a göre, devlete ait haber ajansı IRNA’ya atıfta bulunarak, Mohammad Khodadadi Bohlouli, artan cezaların para cezalarını en az üç ve en fazla beş kat artırmayı, suçluyu hapsetmeyi ve işletme ruhsatını iptal etmeyi içerdiğini söyledi. tekrarlanan ihlaller

Yetkili, sübvansiyonlu elektriğin kripto para madenciliği için kötüye kullanılmasının ulusal şebekenin elektrik arzının kalitesini düşürdüğünü belirtti.

2022 Yılında Yüksek Potansiyele Sahip Altcoinler!

Son birkaç yıldaki olaylar, standart finansal piyasaların ne kadar değişken olabileceğini kanıtladı, bu da kripto para birimlerinin klasik bir “balon” olarak aşağı çekilmesinin giderek temelsiz olduğunun kanıtlanması anlamına geliyor. Kripto para birimlerinin sürekli yayılmasıyla, tüketiciler, her hafta ortaya çıkan yeni fırsatlarla birlikte kripto pazarının istikrarlı bir şekilde gelişmesinin keyfini çıkarıyor.  İşlerin ne kadar popüler hale geldiğine bir örnek olarak, kripto para piyasasının değeri

İlgili İçerik

İran, yetkililerin sıcak ve kurak yaz aylarında artan elektrik talebini suçladığı elektrik kesintilerinin sıklığını azaltma önlemlerinin bir parçası olarak geçen yıl Mayıs ayı sonlarında yaklaşık dört ay boyunca kripto para madenciliğini yasaklamıştı.

IRNA, Tahran polis komutanı General Hossein Rahimi’nin başkentin batısındaki terk edilmiş bir tesiste 7.000 bilgisayar madencisinin tutuklandığını belirttiğini açıkladı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ