• BITCOIN/TL
  2101673,194
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  102652
  % 4,35
 • RIPPLE/TL
  16.22
  % 3,34
 • BITCOIN CASH/TL
  16977.29,389
  % 9,04
 • LITECOIN/TL
  2575.13
  % 1,81
 • BNB/TL
  18314.49
  % 3,17
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.38
  % 0,11

İngiltere Kripto Para Yatırımcılarını Korkudan Titretti

İngiltere Kripto Para Yatırımcılarını Korkudan Titretti

İngiltere, uzun yıllardır insanlık için büyük suçlar işledi ve günümüzde de işlemeye devam ediyor. Şöyle düşünebilirsiniz hangi ülke suç işlemedi ki? Elbette ki her ülke bazı suçları işliyor ama belirli zaman içinde çözüme kavuşuyor. Kısa bir zaman önce çıkan haberde İletişim Genel Karargâhı isminde İngiltere devletinin şifrelenmiş mail ve mesajlaşma uygulamalarına sızıntı yaparak şifreleri çözmesi için ajanları yetkilendireceğini açıkladı. Bütün mesajları görebileceği yasa ile alakalı da Apple ile Google başta olmak üzere çok sayıda firma bu yasa için kaygılarını belirtti.

Google ile Apple, İletişim Genel Karargâhı yasasına olumsuz baktıklarına dair açık bir mektup yolladı. İngiltere’nin geçici devletine durumu anlattı ve yasanın kabul edilmesinin yanlış olduğunu, insan ve mahremiyet haklarının ihlal edildiğini belirtti.

İngiltere, Kripto Paraları Takip Edebilir mi?

İngiltere merkezli bir kripto para sitesinde ortaya atılan iddialarda, İngiliz devletinin bu şekilde karar vermesinin nasıl sonuç alacağı ve İngiltere’nin şifreli para birimi olan sanal paraları takip edip etmediği merak konusu oldu.

İngiltere, bu konuda blöf yapmıyor. Çünkü elinde yüzlerce uzmanı barındırıyor. Yani çok iyi korunmakta olan mail ve mesajlaşma uygulamalarına erişebilecek gücü fazlası ile var. Hatta bu anlamda ajanlarının garanti veriyor olması, sanal paralara sızabileceği kaygısı oluştu. Çok sayıda yatırımcı, İngiltere’nin kripto paraları gözlem altına alacağını ve bu yüzden böyle açıklamalar yaptığını düşünüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ