• BITCOIN/TL
  2080174,725
  % -0,15
 • ETHEREUM/TL
  102160
  % 2,36
 • RIPPLE/TL
  15.96
  % 0,22
 • BITCOIN CASH/TL
  16550.52,350
  % 4,16
 • LITECOIN/TL
  2553.49
  % 0,35
 • BNB/TL
  18204.2
  % 1,54
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.42
  % 0,21

İki Bitcoin Madencilik Şirketi Çin’deki Operasyonlarını Durdurdu!

İki Bitcoin Madencilik Şirketi Çin’deki Operasyonlarını Durdurdu!

Çin’deki birkaç büyük ticaret birliği ve düzenleyiciden gelen sert uyarıların ardından, önde gelen iki borsa Huobi ve Okex, Çinli sakinlere hizmet sunmayı durdurdu. İki borsa, Çin’de özel hizmetleri durdurduktan sonra, iki bitcoin madenciliği operasyonu da Pazartesi günü ülkeyi terk etti. Btc.top ve Hashcow, “düzenleyici riskler” nedeniyle hizmetleri askıya aldı.

Kripto Firmaları Çin’i Terk Ediyor

İki madencilik firmasının, Çin anakarasında yaşayanlar için belirli hizmetlerinin askıya alındığı bildiriliyor. Haberler, Huobi ve Okex’in, firmaların bu hafta sonu Çin vatandaşları için belirli hizmetlerin durdurulacağını açıkladıkları açıklamasını takip ediyor. Çin’den kaynaklanan hükümet açıklamaları telaşlıydı ve ilk uyarı 19 Mayıs’ta yayınlandı.

Bir Reuters raporunda , “Çin’in finansal kurumları ve ödeme şirketlerini kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasını yasakladığını ve yatırımcıları spekülatif kripto ticaretine karşı uyardığını” iddia etti. Bununla birlikte, rapor daha büyük kripto topluluğu tarafından korku, şüphe ve belirsizlik (FUD) olarak hızla reddedildi. Birkaç gün sonra, Çinli yetkililerin bitcoin madenciliğini izlemeyi tartışan daha fazla raporu çeşitli kaynaklar tarafından yayınlandı.

Çinli Bitcoin Firması Texas Madencilik Merkezine 25 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

BIT Mining Limited, Teksas'ta bir kripto madenciliği veri merkezine yatırım yaptığını duyurdu.  Çinli bir kripto madenciliği şirketi olan BIT Limited, Teksas'ta bir kripto madenciliği veri merkezine yatırım yapmak için Dory Creek LLC ile bağlayıcı bir yatırım sözleşmesi imzalayarak anlaşma sağladı. Dory Creek LLC, Bitdeer, Inc.'in yüzde yüz iştirakidir.  Çinli şirket, 25 milyon dolar yatırım

İlgili İçerik

Ardından bu hafta sonu, Huobi ve Okex, Çin’deki müşterilere hizmet sunmayı durdurdu. Huobi, madencilik teçhizatı satmak gibi belirli madencilik hizmetlerini ve ayrıca Çinli sakinlere bulut barındırma işlemlerini sonlandırdı. Yerel muhabir Colin ‘Wu’ Blockchain’e göre Okex, “RMB ile platform para birimi ticaretini durdurdu”. Okex ve Huobi’den yapılan açıklamaların ardından Bitcoin ( BTC ) fiyatları bir miktar toparlanma göstermeye başladı.

Btc.top ve Hashcow, Çin Halkına Hizmetlerini Askıya Aldı

Şimdi iki madencilik operasyonu, Çinli’lere hizmetlerin durduğunu ortaya çıkardı. Küresel hashrate’in %1,7’sine sahip olan büyük bir madencilik havuzu olan Btc.top, “Çin’deki işini yasal riskleri gerekçe göstererek askıya aldığını” açıkladı. Benzer bir durumda, madencilik operasyonu Hashcow da firmanın madencilik cihazları satın almayı bırakacağını açıkladı.

21 Mayıs’taki ilk Bitcoin madenciliği uyarısından bu yana, genel BTC hashrate değeri düştü. Bu haberin yazıldığı andan 24 saat önce 158 EH / s bölgesinin üzerine çıktıktan sonra hashrate saniyede 140 exahash (EH / s) civarında olduğu gözlendi. Btc.top ve Hashcow’un son açıklamaları dışında başka hiçbir madencilik operasyonu Çin’deki operasyonların durdurulduğuna dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Bu arada, Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan ve Bixen’in Mustafa Yilham, Çin’deki yasal baskı durumu hakkında konuşuyorlar.

Yilham, Son 48 saat içinde şu tweeti attı. “Çinli madenciler diğer ülkelere göç sürecini hızlandırmaya başladı bile. Ayrıca satışa sunulan büyük miktarlarda Bitcoin madencilik makinesi olacak. “

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ