• BITCOIN/TL
  2172675,366
  % -3,53
 • ETHEREUM/TL
  114465
  % -4,10
 • RIPPLE/TL
  15.75
  % -2,79
 • BITCOIN CASH/TL
  14653.97,253
  % -3,19
 • LITECOIN/TL
  2572.75
  % -0,29
 • BNB/TL
  19790.52
  % -5,22
 • EOS/TL
  22.42
  % -2,94
 • TETHER/TL
  32.35
  % -0,38

ICO Nedir?

ICO Nedir?

Kripto para piyasasında son dönemde yeni kripto para geliştirme çalışmalarında sıklıkla karşılaşılan bir tabir olan ICO oldukça merak ediliyor.

ICO, kripto parasındaki son dönemde en çok karşılaşılan ve en çok tartışma yaşanılan konularından biri olarak görülüyor. En net tabiri ile ICO için kitle fonu tabiri kullanılabilir Blockchain ve kripto para olarak bir ürün sunacağını taahhüt eden girişimcilerin topladıkları bir çeşit yatırım fonlamasıdır. Ve yeni kripto para geliştirmek için en önemli faktör olarak görülüyor.

Günümüzde bu şekilde ortaya çıkarılmış çok sayıda Blockchain ve kripto para teknolojisi yer alıyor. Bu tarz yatırım projeleri, kısa sürede büyük gelişimler kaydettiği görüldükçe günümüzde bu tür yatırımlara olan ilginin daha da arttığı görülüyor. Yatırımı para ile yapmak dışında Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralarla yapmak da bu sistem ile olasıdır. Bazı kişiler ICO’yu, kurucuların yasal zeminin olmadan sermaye artırımı yapmasına olanak sağlayan düzenlemesiz menkul kıymetler olarak ifade ederken, bazı kesimler ise geleneksel girişim ve finansman modelinde bir farklılık getirdiğini savunmaktadır.

ICO Riski Nelerdir?

Küresel bir yatırımcı havuzundan para alınması gerçekleştiğinden dolayı, ICO’larda toplanan miktarlar tahmin edilenini çok daha ötesine geçebilir. ICO konusundaki en önemli nokta, para yatırımını ürün öncesi sağlanmasının gerekliliğidir. Bu, yatırımı son derece öznel ve riskli duruma getirebilir. Çünkü bazı durumlarda toplanan paralar başarısız bir şekilde yok olabiliyor.

ICO’nun diğer risk unsurlarından biri ise siber saldırıya uğrama ihtimali ve sıkla başvurulan yöntemlerden biri olan ucuza hisse alıp yüksek fiyatla satılmaya çalışılması gibi hadiseler ortaya çıkabiliyor. Fakat çok fazla risk içermesine rağmen yüksek kazanç amacıyla bu yatırım türü oldukça popüler hale geldiği görülüyor. Özellikle doğru uygulanması durumunda büyük kazançlar yakalanabiliyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ