• BITCOIN/TL
  2091997,733
  % -4,32
 • ETHEREUM/TL
  100029
  % -5,20
 • RIPPLE/TL
  15.99
  % -8,25
 • BITCOIN CASH/TL
  16009.77,116
  % -4,94
 • LITECOIN/TL
  2565.07
  % -6,78
 • BNB/TL
  18016.72
  % -5,39
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.39
  % 0,03

IBM ve Stellar Ortaklığı Küresel Bankacılığı Kripto’ya Taşımayı Hedefliyor

IBM ve Stellar Ortaklığı Küresel Bankacılığı Kripto’ya Taşımayı Hedefliyor

IBM’in blockchain teknolojisinden sorumlu başkanı Jesse Lund, teknoloji devinin sınır ötesi ödemeleri güçlendirmek için Stellar protokolünü kullanan World Wire platformu hakkında bir duyuru yapmak üzere hazır olduğunu söyledi.

Stellar, dijital para ve fiat para birimi arasındaki transferler için açık kaynaklı, merkezi olmayan bir protokoldür.

Jesse Lund, Cheddar’a , bankaların fiat para birimlerinde ölçülen sabit fiyatları korumak için tasarlanan ve dünyadaki parayı taşımak için tasarlanan bir tür kripto para cinsinden istikrarlı para kullanmakla ilgilendiklerini söyledi. Takas evleri ve çeşitli aracılarla eski sistemlerde dolaşan geleneksel parayla karşılaştırıldığında, bu kripto para birimleri ile çok daha hızlı ve daha ucuz maliyetlerle işlem yapılabilir.

Yapılan açıklamada şunlar söylendi;

“Uluslararası ödemeler sistemini gerçekten değiştirecek yeni ve devrim niteliğinde bir şey inşa etme yolunda olduğumuz için gerçekten heyecanlı hissediyoruz.”

“Dünyada çok ilgilenen birkaç bankadan daha fazla bahsedeceğimizi ve kendi yerel fiat paralarında stabilcoin ihraç etmek için muazzam bir iş avantajı gördüğümüzü doğrulayabilirim. Ve bu, World Wire ağındaki katılımcılar için daha iyi bir ekosistem oluşturur. ”

Eski platformların operatörleri, dijital çağda tüketicilerin hareket halindeyken ve talep üzerine iştahlarında mobil kullanıcılara hitap etmeye çalışırken, IBM, bankacılık endüstrisinde devrim yaratacak yeni çözümler bulmaya çalışan tek şirket değil.

Geçen ay, JP Morgan dijital bir varlık yaratan ABD’deki ilk büyük banka oldu: JPM Coin.

JPM Coin’in borç veren ile müşterileri arasındaki ödemeleri düzenlemek için bir ağa güç katmak üzere tasarlandığı ve sınır ötesi ödemeleri veya şirket borç verme hizmetlerini aktarmak için blockchain teknolojisini kullandığı bildiriliyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”444″]

CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, dijital ekonomi gelişmeye devam ederken JPM Coin için çeşitli olanaklar olduğunu düşünüyor.

IBM World Wire’ın JPM Coin’den nasıl farklı olduğu sorulduğunda, Lund, JPM’nin dışlanma modeli ile IBM’in dışlama modeli arasındaki önemli bir ayrımı ana hatlarıyla şu sözlerle belirtiyor;

“JPM Coin’in çözümü gibi tescilli bir çözüm değil, ancak yaptıklarının onlar için çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. JPM’nin ne yaptığını da, bence, yaptığımız işe muazzam bir doğrulama ekliyor. Ancak stabilcoinler hakkındaki görüşümüz, daha geniş bir alanda erişilebilir olmaları gerektiğidir. Ve World Wire’ın yapmayı istediği şey, dijital varlıkların finansal kuruluşlar arasındaki esnekliğini sağlamak. Bu yüzden bunun gelecekte oyun değiştirici olacağını düşünüyorum. ”

Stellar’ın kurucu ortağı Lund ve Jed McCaleb, 19 Mart’ta Singapur’da yapılacak olan Money 20/20 konferansında dijital varlıklar ve bankacılık üzerine bir sunum yapacak.

Söylentilere göre, IBM etkinlik sırasında “özel ürün duyurusu” yapacak.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ