• BITCOIN/TL
  1121331,209
  % 1,49
 • ETHEREUM/TL
  60782
  % 0,42
 • RIPPLE/TL
  17.8
  % 0,96
 • BITCOIN CASH/TL
  6534.05,683
  % 1,43
 • LITECOIN/TL
  2083.62
  % 2,47
 • BNB/TL
  6631.1
  % 0,33
 • EOS/TL
  20
  % 1,79
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,02

IBM Blockchain World Wire Resmen Hayata Geçirildi

IBM Blockchain World Wire Resmen Hayata Geçirildi

IBM Blockchain World Wire, Amerikan merkezli küresel bilgi teknolojisi şirketi IBM tarafından yaratılan “düzenlenmiş finansal kurumlar için gerçek zamanlı bir küresel ödeme ağıdır”. Uzun zamandır blockchain teknolojisinin vaatlerinden biri olan, sınır ötesi ödemeleri ve havale işlemlerini optimize etmek ve hızlandırmak amacıyla oluşturulmuştur.

Bu yazı itibariyle IBM Blockchain World Wire, 72 ülkede 47 para birimi ve 44 bankacılık uç noktasıyla ödeme hizmetini resmen başlattı.

IBM Blockchain Genel Müdürü Marie Wieck:

“Havale işlemlerini hızlandırmak ve sınır ötesi ödemeleri dönüştürmek için en çok ihtiyaç duyan ülkelerde para hareketini kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir ödeme ağı türü yarattık” dedi . “Finansal kurumların birden fazla dijital varlığı desteklediği bir ağ oluşturarak, yenilikçiliği teşvik etmeyi ve dünya çapında finansal katılımı iyileştirmeyi umuyoruz.”

Bugün World Wire, 47 ülkede ve 44 bankacılık uç noktasıyla 72 ülkede ödeme yerlerine olanak sağlamıştır. Yerel düzenlemeler aktivasyona rehberlik etmeye devam edecek ve IBM, küresel olarak ek finansal kurumlarla ağı aktif olarak büyütmeye devam edecek.

IBM Blockchain World Wire, noktadan noktaya para transferlerini kolaylaştırmak için özellikle Stellar (XLM) protokolünü kullanıyor. Blockchain tabanlı bir protokol olduğundan, aracılara duyulan ihtiyaç büyük ölçüde azalıyor ve işlemler birkaç saniye içinde yapılabiliyor.

Ağ, IBM’in Stronghold ile daha önce bildirdiği işbirliğiyle Stellar Lümen ve ABD doları tutarında bir kripto para kullanarak anlaşmayı çoktan destekledi. Bekleyen yasal onaylar ve diğer incelemeler, Banco Bradesco, Bank Busan ve Rizal Ticari Bankacılık Anonim Şirketi (RCBC) de dahil olmak üzere altı uluslararası banka, World Wire’a kendi sabit paralarını ihraç etme niyet mektupları imzalayarak Euro, Endonezya Rupiahı, Filipin Pezosu , Kore Wonu ve Brezilya Ağına gerçek istikrarlı paralar. IBM, müşteri talebine dayanarak yerleşim varlıklarının ekosistemini genişletmeye devam edecektir.

Banco Bradesco’nun İnovasyon ve Dijital İşler Direktörü Luiz Carlos Brandao Cavalcanti Junior, şöyle yorum yaptı:

“Bradesco, müşteri deneyimini geliştiren ve verimliliği artıran yenilikleri sürekli benimsemektedir. World Wire Network, bu iki yönü de ele alıyor ve bu nedenle Bradesco ve Brezilya’daki müşterileri için değerli bir fırsat sunuyor.”

Aynı şekilde, RCBC’deki Kıdemli Başkan Yardımcısı Manny T. Narcisco da şunları söyledi:

“RCBC, düzenleyicilerimizden nihai onay bekleyen, kendi Peso stabil kripto paramızı yayınlamayı planlayan erken bir yenilikçi olmaktan mutluluk duyuyor. Müşterilerimize değer katan yeniliklere odaklandık ve World Wire, ödeme altyapımızı dönüştürmek ve geliştirmek için olağanüstü bir fırsat sunuyor.”

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ