• BITCOIN/TL
  2268773,493
  % -0,33
 • ETHEREUM/TL
  113379
  % -0,68
 • RIPPLE/TL
  19.67
  % -1,61
 • BITCOIN CASH/TL
  19817.3,251
  % -2,45
 • LITECOIN/TL
  3198.2
  % 2,26
 • BNB/TL
  19542.96
  % -0,62
 • EOS/TL
  36.31
  % 6,60
 • TETHER/TL
  32.33
  % 0,09

IBM, Blockchain Çözümleri İçin Güvenlik Test Programını Piyasaya Sürdü

IBM, Blockchain Çözümleri İçin Güvenlik Test Programını Piyasaya Sürdü

IBM , blockchain çözümleri için şirket içi güvenlik test aracının bir sürümünü piyasaya sürdü , bu haberi 5 Mart tarihinde duyurdu.

IBM Güvenlik firmasının özel güvenlik görev gücü olan X-Force Red, kurumsal blockchain dağıtımlarındaki bazı verimsizliklerle mücadele etmek için X-Force Red Blockchain Testing hizmetini piyasaya sundu.

IBM X-Force Red, blok zinciri içeren çözümlerin yüzde 70’lik bir bölümünün kimlik doğrulama, veri işleme ve Uygulama Programlama Arayüzleri (API) gibi işlemleri için geleneksel teknolojilere dayandığını görüyor”


“X-Force Red Blockchain Test hizmeti, zincir kodu, ortak anahtar altyapısı ve köprüleri içeren tüm uygulamayı inceleyecek.
X-Force Red ayrıca, blockchain ağlarının erişimini kontrol etmek ve yönetmek için kullanılan süreçleri, uygulamaları ve fiziksel donanımları test edecek. ”

Blockchain teknolojisine karşı yapılan eleştirilere rağmen , kurumsal blockchain son yıllarda önemli bir büyüme sağladı, IBM’in 2021 yılına kadar endüstrinin neredeyse 10 milyar dolar değerine ulaşabileceği söyleniyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”302″]

Fakat blockchain teknolojisinin daha çok kullanımı ve insanların inancını kazanmak için daha güvenlikli bir hale gelmesi önemli.

IBM X-Force Red’in genel başkanı Charles “Blok zinciri, verilerin bütünlüğünü korumak için bir girişim olsa da, bazen saldırganların hedefi haline gelebiliyor ve saldırıların sonucu zarar oldukça büyük olabiliyor, bu yüzden blockchain güvenliğinin daha çok artırılması gerekiyor.”dedi.

IBM’nin bu ürünü kurumsal blok zinciri ağlarının kimliği ve erişimi gibi alanların yanı sıra akıllı sözleşme kusurları gibi sorunlarında üstesinden gelebileceği söylendi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ