• BITCOIN
  103256,180
  % -0,21
 • ETHEREUM
  3283.36
  % -1,33
 • RIPPLE
  2.03
  % -1,22
 • BITCOIN CASH
  2174.79,111
  % 0,07
 • LITECOIN
  460.87
  % 3,12
 • BINANCE COIN
  244.22
  % -1,03
 • EOS
  21.1
  % -0,59
 • TETHER
  7.96
  % -0,05

HSBC, Blockchain Teknolojisini Kullanacak

HSBC, Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Dünyadaki en büyük bankalardan biri olan HSBC, küresel ticaret için blockchain kullanımına büyük önem veriyor ve şu anda bu büyük teknolojik dönüşüm için hazırlıklar yapıyor. HSBC, blockchain teknolojisi küresel ticarete büyük destek verecek olsa da, verimli, güvenli, güvenilir ve işlem çözümlerinin olduğuna inanıyor.

12 Mart Salı günü, Malezya haber kanalı Bernama , HSBC’nin diğer küresel oyuncularla ortaklık kurarak blok zincir teknolojisini benimsemek için büyük yatırımlar yaptığını bildirdi.

HSBC’nin Asya Pasifik Grubu genel müdürü Stuart Tait şunları söyledi:

Ticaret için daha fazla blockchain işlemi yapmayı umuyoruz. Odaklanmamız gerçekten harika bir alan çünkü her yıl sadece 100 milyon kağıt işini elimizde tuttuk, sadece ticari finansman ve blok zinciri teknolojisi dokümanları dijitalleştirmek için kullanılabilir.”

Küresel ticaret işlemleri genellikle ithalatçılar, ihracatçılar, bankalar ve denizcilik şirketleri gibi çeşitli sektörleri içermektedir. Mevcut kağıt bazlı kredi değişimi sürecinin tamamlanması 10 günden fazla sürmektedir. Tait, blockchain işlemleriyle bu işlem süresinin 24 saatin altına düşeceğini belirtti.

Gelecek iki yıl içinde, HSBC blockchain dönüşüm ve sayısallaştırma için yaklaşık 15-17 milyar ABD doları yatırım yapmayı planlıyor.Bununla birlikte, ticaret işlemlerinde yer alan birden fazla tarafla birlikte Tait, “ Tüm bu partilerin bir araya gelmesi ve blockchain gibi şeyler konusunda rahat olması biraz zaman alacak” dedi.

The Korea Times raporunda, HSBC’nin yakında pilot aşamasında olan Voltron platformunun ticari lansmanını planladığını belirtti. Proje Voltron, küresel ticaret sürecini kolaylaştırmak için R3 Blockchain konsorsiyumunun bir parçası olarak başlatıldı.

HSBC’nin blockchain konusundaki inovasyon direktörü Joshua Kroeker, bankanın küresel teknoloji ve finans şirketleriyle yeni ortaklıklar kurduğunu söyledi. Medyaya hitap eden Kroeker, “Bu mektup zinciri platformunda akreditifler için işbirliği yapmak üzere Koreli bankalara ulaşmak için bu hafta buradayım.” dedi.

HSBC şu anda Voltron platformunu kullanmak için yedi mali şirketle ortaklık kurdu. İsimler Bangkok Bankası, BNP Paribas, CTBC Holding, ING, NatWest, SEB ve Standard Chartered’dir.