• BITCOIN/TL
  1962081,587
  % 0,11
 • ETHEREUM/TL
  108025
  % -0,71
 • RIPPLE/TL
  18.6
  % -1,07
 • BITCOIN CASH/TL
  9889.35,193
  % 1,45
 • LITECOIN/TL
  2640.91
  % 2,17
 • BNB/TL
  12803.47
  % 0,02
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  31.39
  % 0,56

Hong Kong Tramvaylarında Bitcoin Reklamları Yapıldı

Hong Kong Tramvaylarında Bitcoin Reklamları Yapıldı

Hong Kong’un ünlü bankalarının olduğu sokaklardaki tramvaylar ve önemli bölgelerdeki reklam panoları, kar amacı gütmeyen yerel bir kuruluşun girişimi sayesinde 8 Ekim’e kadar Bitcoin reklamları sergileyecek.

Şehirde buluşmalar düzenleyen ve Bitcoin kullanımını teşvik eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK), yüksek ziyaretçi sayısının olduğu bazı bölgelerde billboard reklamları aracılığıyla “Bitcoin’in risklerini ve yararlarını” duyurmak için topluluk bağışlarını kullanıyor.

Bir reklamda, ” 2020’de 2009’da olduğundan daha fazla ABD Doları basıldı. Fakat Bitcoin’in arz adeti sadece 21 milyon olacak”, ABD’de aralıksız para basılmasına işaret edilerek Bitcoin’in kısıtlı arzına dikkat çekildi.

BAHK bir açıklamada, “Kampanyanın bize Bitcoin’in hızla dijitalleşen küresel ekonomiye nasıl uyum sağladığını, büyük teknolojik ilerlemelerin fırsatlarını ve tehlikelerini ve dijital, doğrulanabilir kıtlığın sonuçlarını tartışma fırsatı vereceğini umuyoruz.” dedi.

Her gün 200.000’den fazla yolcu taşıyan üç adet çift katlı tramvay ve Chater Garden’ın banka bölgesindeki HSBC, Standard Chartered gibi çeşitli banka genel merkezlerinin yakınındaki reklam panolarında da Bitcoin’le ilgili reklamlar asıldı.

Hareketin cesaretine rağmen reklamlar BAHK için tanıtım niteliğinde değil. Reklamdan ziyade Bitcoin hakkında daha çok eğitici ve hatta uyarı niteliğinde olduğu görülüyor.

Son olarak BAHK, bu reklamlardan dolayı yerel yönetimlerden veya bankalardan herhangi bir tepki beklemediğini açıkladı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ