• BITCOIN/TL
  2151641,164
  % -0,97
 • ETHEREUM/TL
  114777
  % -1,33
 • RIPPLE/TL
  16.32
  % 0,53
 • BITCOIN CASH/TL
  13460.76,329
  % -4,52
 • LITECOIN/TL
  2533.78
  % -2,82
 • BNB/TL
  19496.3
  % -1,54
 • EOS/TL
  20.41
  % -5,50
 • TETHER/TL
  32.8
  % 0,26

Hindistan’ın En Büyük Bankasından Tehdit

Hindistan’ın En Büyük Bankasından Tehdit

Hindistan’ın en büyük özel bankalarından olan HDFC, kripto para kullanıcılarına yönelik tehditlerini gün geçtikçe arttırıyor.

Hindistan hükümeti ve ülkenin merkez bankası özellikle 2017 yılından itibaren kripto para piyasasına karşı yasaklayıcı bir tavır takındığı görülüyor. Günümüzde ise bu tavır hem Hindistan hükümetinden hem de Hindistan özel finans sektöründen artarak devam ettiği görülüyor. Son dönemde özellikle özle bankalar yaptığı baskıları iyice arttırdıkları görülüyor. Bu doğrultuda 25 Nisan tarihinde oraya atılan ve Hindistan hükümetini ülkedeki tüm kripto paraları yasaklamayı düşündüğüne dair haberler, ülkedeki durumun kripto para yatırımcıları için işlerin daha da kötüye gideceğini işareti olarak görülüyordu.

Hintli bir kripto para yatırımcısının sosyal medya hesabı Twitter’dan attığı tweet’e göre ise, ülkenin en büyük özel bankası konumundaki HDFC, kullanıcılarına kripto para kullanmaya devam etmeleri halinde olacaklar ile ilgili tehditkar mesajlar attığı görülüyor. Bu mesajlar ülkedeki yüz binlerce kripto para kullanıcısını oldukça tedirgin ediyor.

Hindistan’daki Yasaklar Artarak Devam Ediyor

HDFC’nin Hintli kripto para kullanıcılarına gönderdiği bildirilerde, kullanıcıların ”sanal para birimi” işlemi yaptığının tespit edilmeye başlandığını ve bu işlemlerin ne amaçla yapıldığı ile ilgili olarak 30 gün içerisinde HDFC şubelerine giderek açıklanması gerektiği aksi taktirde çeşitli cezalarla karşı karşıya kalacakları ifadeleri yer alıyor. Banka ayrıca gerekli açıklamaları zamanında yapmayan müşterileri için başka hiçbir uyarıda bulunmadan ilgili kullanıcının hesabındaki işlemleri donduracağını ve bunun ülkenin merkez bankası RBI’nin genelgesinde yer aldığı için yasal anlamda herhangi bir hakları olmayacağı ifade ediliyor.

HDFC daha önce de 2019 yılının Ocak ayında birkaç kullanıcının kripto para işlemlerini takibe almış ve olay yine büyük yankı uyandırmıştı. Son dönemde bu tür tehdit ve incelmelerin artması ülkede ki kripto para kullanıcılarını oldukça zor durumda bırakıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ