• BITCOIN/TL
  2182011,118
  % 0,01
 • ETHEREUM/TL
  112881
  % -0,36
 • RIPPLE/TL
  15.62
  % 0,38
 • BITCOIN CASH/TL
  14358.79,504
  % -0,44
 • LITECOIN/TL
  2498.79
  % -0,11
 • BNB/TL
  19527.61
  % -0,26
 • EOS/TL
  22.13
  % -0,26
 • TETHER/TL
  32.3
  % -0,19

HashKey Group Bitcoin ve Ethereum’a Milyonlarca Dolar Yatırım Planı

HashKey Group Bitcoin ve Ethereum’a Milyonlarca Dolar Yatırım Planı

Hong Kong merkezli kripto şirketi HashKey Group‘un yatırım koluna sahip olan HashKey Capital, yeni başlattığı fonun büyük bir kısmını ana altcoinlere yönlendirmiştir. Fonun tahsisinin %50’sinden daha azı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi en büyük iki kripto para birimine yatırılmayı hedeflemektedir.

Fonun portföy yöneticisi Jupiter Zheng, Reuters ile yaptığı röportajda, fonun mümkün müşterileri arasında zaten yüksek servete sahip bireyler, varlıklı Asyalı aileler ve yatırım şirketleri bulunduğunu belirtmiştir.

HashKey Capital, 1 milyar doların üzerinde varlık yönetmektedir ve fon için önümüzdeki 12 ay içinde 100 milyon dolar toplama hedefi belirlemiştir. Fonun varlıklarının bir kısmı nakit olarak tutulacak.

Ayrıca, şirket offshore Çin finans kurumlarıyla dağıtım kanalları geliştirmektedir. Zheng, Hong Kong borsasındaki zayıflığın yatırımcıları farklı stratejiler aramaya yönelttiğini ifade etmiştir.

“Kripto para birimlerinde piyasa üzeri getiriyi kovalamak isteyen profesyonel yatırımcılardan talep görüyoruz.”

Ayrıca, HashKey Capital, ABD faiz oranlarının zirveye ulaşması ve büyük ABD varlık yöneticilerinin spot Bitcoin ETF’leri için başvuruda bulunması gibi faktörlerin, kripto para birimlerinin fiyatının dibe vurduğunu iddia etmektedir. Bu faktörler likiditenin artmasına yol açmaktadır.

Geçen yıl HashKey, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından “Tip 9 varlık yönetimi lisansı” verilen ilk şirketlerden biri olmuştur. Bu lisans, şirkete sanal varlıkları içeren portföyleri yönetme yetkisi vermektedir.

Bu yılın başlarında, HashKey Group, blockchain ve kripto teknolojilerinin kitlesel olarak benimsenmesine yardımcı olacak altyapı, araçlar ve uygulamalara yatırım yapmak için 500 milyon dolarlık bir yatırım turunu tamamlamıştır.

HashKey Group, Asya merkezli bir dijital varlık finansal hizmetleri grubudur. Şirket, ticaret, gözetim, girişim yatırımları ve Web3 altyapısından dijital varlık ortamında geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ