• BITCOIN/TL
  729080,595
  % 1,06
 • ETHEREUM/TL
  44313
  % 0,52
 • RIPPLE/TL
  13.67
  % 2,66
 • BITCOIN CASH/TL
  5906.54,600
  % 2,32
 • LITECOIN/TL
  1813.78
  % 3,56
 • BNB/TL
  5889.63
  % 0,70
 • EOS/TL
  15.66
  % 2,73
 • TETHER/TL
  27.05
  % 0,13

Güney Kore’li Bitcoin Borsa Devi Kapanıyor

Güney Kore’li Bitcoin Borsa Devi Kapanıyor

Güney Kore’nin en popüler kripto para borsalarından olan Coinnest Haziran 2019’a kadar tamamen faaliyetlerine son vereceğini açıkladı.

Sürecin daha hızlı ve sağlıklı olması adına Coinnest bundan sonra yapılacak tüm para çekme işlemleri ücretleri ve askeri çekim limitlerinin oldukça aşağıya çekildiği açıklandı. Bu sayede Haziran 2019 tarihine kadar kripto para borsasının tüm işlemlerinin bitirilmesi planlanıyor. Borsanın bu kararı Coinnest sosyal medya hesaplarından da tüm kullanıcılarına ve kripto para piyasası takipçilerine duyuruldu.

Yasalardaki Değişiklikten Faaliyetleri Durdurma Kararı Alındı

Güney Kore’nin en popüler kripto para birimli borsalarından biri olarak uzun süredir faaliyetlerini sürdüren Coinnest, hizmetlerini durdurmanın ortasında kaldığını resmi olarak açıkladı.  Şirket yaptığı bu hamle ile birlikte 16 Nisan’da Coinnest’in web sitesinde yayınlanan ve kripto endüstrisindeki değişikliklerle ilgili zorlukları öne sürerek hizmetlerini durduracağını açıklamasından kısa süre sonra gerçekleşti. Şirket, üyelik hizmetlerinden başlayarak 16 Nisan’da kapanma sürecine başladım adım başlanacağını duyurdu. Şirketin bu kararı kimileri için sürpriz olsa da son yanşan gelişmelerden sonra böyle bir hamlenin gelmesi muhtemel görünüyordu.

Fiyat, fon çekme hizmetlerinin tamamlanmasından sonra 30 Haziran’a kadar devam edecek şekilde bir düzene göre ayarlandığı ifade ediliyor. Coinnest, ilk kararının para çekme ücretlerini düşürmek ve asgari para çekme işlemindeki sınırı azaltmak olduğunu ve gerisinin aşama aşama gerçekleşeceğini duyurdu. Nisan 2018’de baktığımızda, borsa yöneticilerinden ikisinin,  kripto varlıklarının listelenmesine izin vermek için rüşvet aldıkları yönündeki raporlar Coinnest’in oldukça zor durumda kalmasını sağlarken imajının da odlukça azalmasına neden olmuştu. Bununla birlikte 2019 Ocak ayında Coinnest, hatalı bir airdrop’un ardından Bitcoin’de 5 milyon civarında zararları olduğunu duyurmuştu. Tüm bu gelişmeler neticesinde borsa böyle bir karar almak zorunda kaldı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ