• BITCOIN/TL
  2227529,406
  % 1,45
 • ETHEREUM/TL
  109295
  % 1,27
 • RIPPLE/TL
  19.04
  % 0,41
 • BITCOIN CASH/TL
  21870,134
  % -0,83
 • LITECOIN/TL
  3246.74
  % 0,59
 • BNB/TL
  18667.69
  % -0,63
 • EOS/TL
  32.95
  % 1,10
 • TETHER/TL
  32.13
  % 0,12

Güneş Enerjisi İle Karlı Bitcoin Madenciliği Yapmak Mümkün

Güneş Enerjisi İle Karlı Bitcoin Madenciliği Yapmak Mümkün

Mevcut düzenlemeler, koşullar ve elektriğin maliyeti dünyanın her yerindeki bitcoin madencileri için oldukça zorluklara sebep veriyor. Çünkü bu tarz durumlar ve özellikle elektrik maliyetleri bitcoin madenciliğindeki karlılığın azalmasına ve hatta bazı durumlarda zarara neden olmuştur. Bazı madenciler, bitcoin madencilik faaliyetlerini bile durdurdular ancak diğerleri, özellikle güneş enerjisi kullanan bitcoin madencileri, yüksek karlar elde edebiliyor.

Güneş Enerjisi: Bitcoin Madenciliğinin Geleceği

Mevcut piyasa koşulları nedeniyle, madencilerin proaktif olarak düşünmesi ve madencilik maliyetini düşüren kaynakları kullanmaya başlaması çok önemli hale geldi. Bu nedenle madenciler, faaliyetlerini yürütmek için güneş enerjisiyle çalışan bitcoin madencilik makinelerini kullanmaya başladı. Bu yöntemi zaten benimsemiş bazı madencilere göre, güneş enerjisini kullanmak sadece bitcoin madencilik maliyetlerini yüzde 75’in üzerinde azaltmalarına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda evlerini ısıtmaya devam etmelerine de yardımcı oluyor.

Güneş Enerjisi, piyasa koşulları nedeniyle sektördeki paramparça olan küçük ve orta ölçekli bitcoin madencilerine umut veriyor. Bitcoin madenciliği için yenilenebilir enerji kullanma seçeneğine sahip Azultec Cube 300’ün reklamında, üretilen ısının yaklaşık %72’sini geri kazanabileceğini gösteriyor.

Ticari, konut ve endüstriyel güneş tesislerinde lider olan Solar Alliance Energy gibi büyük şirketler şimdi bitcoin madencilik endüstrisinde bu enerjinin kullanımına odaklanmaya çalışıyor. Şirket, Murphysboro, Illinois’de bir kripto para madenciliği istasyonu geliştirmek için NuYen Blockchain ile sözleşme imzaladı .

Kaynak; Coinnouce

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ