• BITCOIN/TL
  2067802,577
  % -4,02
 • ETHEREUM/TL
  96620
  % -6,88
 • RIPPLE/TL
  15.33
  % -12,66
 • BITCOIN CASH/TL
  15146.96,617
  % -12,26
 • LITECOIN/TL
  2475.73
  % -9,92
 • BNB/TL
  17714.95
  % -6,68
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.44
  % 0,30

Güçlü Altcoin Sezonu İddiaları

Güçlü Altcoin Sezonu İddiaları

Ünlü kripto para analistlerinden olan Tom Lee yaptığı açıklama ile oldukça güçlü bir Altcoin sezonunun geldiği iddiasında bulunuyor.

Bitcoin Nisan ayının başında yakaladığı 1000 dolarlık bir artış sonrasında birkaç defa daha yukarıya gitmeyi denese de 5375 dolar seviyelerinde güçlü direnci aşamayarak yatay bir seyre geçtiği görülüyor. BTC’de ki bu artış kendisini altcoin çeşitlerinde de Gösterdi ve birçok alt coin oldukça iyi kazançlar sağladı. Fakat Altcoin çeşitlerinin çoğu sağladığı artışları korumakta Bitcoin kadar başarılı olamadığı görülüyor.

Piyasa da ise bu durum ile ilgili bazı kripto para uzmanları Altcoin sezonunun yakın zamanda başlayacağı ve altcoinler de çok önemli yükselişler olacağını iddia ediyorlar. Bu iddiaların en sonuncusu ise Fundstrat Global kurucu ortağı ve kripto piyasa uzmanı Tom Lee’den geldiği görülüyor. Ünlü piyasa uzmanı Thomas Lee, gerçekleştirdiği analizleri sonucu ortaya çıkan verilere dayanarak, güçlü bir altcoin sezonu başlangıcına yönelik kuvvetli işaretler olduğunu ortaya kokuyor.

Altcoinler Liderliğinde Büyük Bir Ralli Yaşanabilir

Tom Lee bu iddiasını kanıtlamak için bazı kritik verileri paylaştı. Buna göre 2015 yılı altcoinlerin gösterdiği Bitcoin ile altcoin korelasyonunun bir benzerinin şimdilerde yaşandığını ifade ediyor. Daha önceki altcoin koşularında da aynı senaryonun ortaya çıktığı ilk etapta BTC altcoinlere göre daha fazla kar sağlamış ve bu karı daha iyi muhafaza edebilmişti.

Tom Lee aynı senaryonun 2017 yılında da yaşandığını ve ilk etapta sesiz kalan altcoinlerin Daha sonra yüzde 1100 gibi bir artış gerçekleştirdiğini hatırlatıyor. Eğer Tom Lee ön görülerinde yanılmaz ise 2019 yılı içerisinde altcoin piyasası için bu drece büyük bir ölçekte artış yaşanması olası görünüyor. Hatta kimi analistler bu defa kripto para piyasasında yaşanacak artışın tarihin en iyisi olabileceğini ön görüyorlar.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ