• BITCOIN/TL
  2085329,391
  % -4,13
 • ETHEREUM/TL
  99816
  % -4,72
 • RIPPLE/TL
  15.96
  % -6,91
 • BITCOIN CASH/TL
  15902.34,515
  % -2,91
 • LITECOIN/TL
  2545.05
  % -5,51
 • BNB/TL
  17905.05
  % -5,05
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.37
  % 0,04

Google’da Bitcoin Aramaları 3 Kat Artı

Google’da Bitcoin Aramaları 3 Kat Artı

Son dönemde yaşanan kayıplardan sonra popülerliği bir miktar azalan Bitcoin oluşan hızlı artış ile birlikte son dönemde tekrar popüler bir hal aldığı görülüyor.

BTC kırdığı rekorlar ile birlikte bir buçuk sene önce tüm dünyada en çok aranan ve merak edilen konulardan biri haline gelmeyi başarmıştı. Fakat yaşanan hızlı yükselişin ardından Ayı piyasasına giren Kripto para piyasasında görülen hızlı düşüşler ile birlikte sahip olduğu popülerliği bir miktar kaybettiği görülüyor.

1 Nisan’dan itibaren başta Bitcoin olmak üzere kripto para borsalarında görülen kuvvetli yukarıya doğru hareket ile birlikte Bitcoin’in popülerliği yaklaşık 3 kat artmış görünüyor. Bu anlamda Google arama verileri ile bir kıyaslama yapıldığında 1 Nisan öncesi dönem ile sonrası dönem arasında 3 kat bir arama artışı olduğu görülüyor.

En Çok Bitcoin Aratması Yapan Ülkeler Belli Oldu

Google tarafından açıklanan veriler ışığında, BTC arama ilgisi yaşanan hızlı artışın hemen ardından ortalama olarak 33’ten 100’e yükseldiği görülüyor. Bu ilk ilgi artışından sonra arama hızı 50 ila 75’in arasına geri döndü. Şu an itibari ile arama ilgisi 50 ortalamada bulunduğu görülüyor. Bu anlamda ilgi artışının net bir şekilde görüldüğü şu an bile yaklaşık 1,5 katı seyrettiği görülüyor. İlerleyen dönemde bu ilginin daha da artması ön görülüyor.

Google arama motorunun sunduğu verilere göre, Bitcoin Kripto para birimine ülke bazında en fazla ilgi gösteren yerler ise; Nijerya, Güney Afrika, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Gana ve Slovenya gibi ülkeler de Bitcoin’e büyük ilgi gösterdikleri görülüyor. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da arama ilgisi anlamında ilk 10 sırada yer alıyor. Çin’in arama motoru Baidu’da BTC kelimesi yüksek oranda aratıldığı ve arama motorunun ilk sırasına oturduğu görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ