• BITCOIN/TL
  1079522,603
  % 1,19
 • ETHEREUM/TL
  58603
  % 0,58
 • RIPPLE/TL
  17.54
  % 0,94
 • BITCOIN CASH/TL
  6415.71,369
  % -1,09
 • LITECOIN/TL
  1990.14
  % 0,33
 • BNB/TL
  6627.99
  % 1,60
 • EOS/TL
  19.39
  % -0,46
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,08

Globalcoin Projesi, Bitcoin’e Fayda Sağlayacak

Globalcoin Projesi, Bitcoin’e Fayda Sağlayacak

Blockchain Capital’in ortaklarından Spencer Bogart, 18 Haziran tarihinde whitepaper’ın açıklanacağı bildirilen sosyal medya lideri Facebook’un kripto para projesinin, Bitcoin’in gelişmesi ve ilerlemesinde büyük adım olduğunu belirtti.

Facebook tarafından çıkarılacak olan kripto para ile alakalı olarak ortaya birçok iddia atıldı. Bu durum Bitcoin uzmanlarının da konuyla alakalı daha fazla tartışmalarına sebep oldu. Bazı uzmanlara göre piyasaya girecek olan Facebook’un devletler arası casus olduğu dile getirilirken bazılarına göre de Facebook’un bu hamlesi Bitcoin’e büyük katkı sunacak.

Konuyla ilgili olarak bir twett atan Blockchain Capital’in ortağı Sepencer Bogart şunları dile getirdi;

‘’2019-2020 dönemi içerisinde Facebook’un kripto parası Bitcoin’i daha güçlü bir hale getirecektir. Sosyal medya lideri Facebook, kripto parasını piyasaya çıkardıktan sonra, finansal kuruluşlar, ödeme sağlayıcılar piyasaya hızlı şekilde giriş yapabilir’ ’dedi.

Facebook’un Globalcoin’i Çıkarmak için Hazırlanması Endişe Yarattı

Sosyal medya lideri Facebook’un kripto para piyasasına girmesiyle birlikte bazı sorunların da ortaya çıkabileceğine dair fikirler yer alıyor. Buna göre devletler, Facebook’un kripto parasını, birçok kullanıcı paranın nereye ve ne zaman harcama yaptıkları ile alakalı veri hazinesi olarak adlandıracaklar.

Bu anlamda önemli devletlerin konuyla ilgili yaklaşımları nasıl olacak şu an tam olarak bilinmiyor. Ancak bu devletlerin bunu nasıl kontrol altına alabilecekleri konusunda çalışmalar yaptıkları uzmanlar tarafından tahmin ediliyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ