• BITCOIN
  677010,312
  % -1,20
 • ETHEREUM
  50527
  % -2,54
 • RIPPLE
  11.53
  % -3,26
 • BITCOIN CASH
  6854.36,181
  % -3,58
 • LITECOIN
  2350.67
  % -5,07
 • BINANCE COIN
  7290.81
  % -2,97
 • EOS
  47.47
  % -3,47
 • TETHER
  12.44
  % 0,03

Gayrimenkul Devi Emaar Group ERC20 Tabanlı Kendi Tokenini Oluşturmayı Planlıyor

Gayrimenkul Devi Emaar Group ERC20 Tabanlı Kendi Tokenini Oluşturmayı Planlıyor

Dubai merkezli gayrimenkul devi olarak bilinen Emaar Group, Ethereum [ETH] blockchain ve ERC20 tabanlı bir kripto para çıkartmayı planlıyor. Emaar grubu, dünyanın en yüksek binası olan Burç Halife, Dubai Çeşmesi, Dubai Alışveriş Merkezi ve Dubai Opera Binası’nın geliştirilmesinin arkasındaydı. Grup, 5,38 milyar dolar gelir elde ediyor.

Ethereum [ETH] blok zincirinden yararlanan ve dijital ekosistemi gelişmiş ve yenilikçi fiziksel yapılar tasarlamak için kucaklayan Emaar Properties’in Başkanı Mohamed Alabbar, dünyanın her yerinden müşterilerin ve paydaşların çekilmesinde kilit öneme sahip.

Kripto para, İsviçre merkezli bir blok zincir teknolojisi şirketi olan Lykke AG tarafından geliştirilecek. Lykke’nin Kurucusu ve CEO’su Richard Olsen, kriptonun “en son teknoloji” olduğunu iddia etti. Temel amacın mobil ve internet kullanıcılarının ekonomik faaliyetlere katılmasını sağlamak olduğunu söyledi. Daha da ekledi;

“Emaar’ın küresel çapta milyonlarca kullanıcıya değer ve fayda sağlama misyonunu desteklemek, ayrıca deneyim ve uzmanlığımızı arttırmaktan heyecan duyuyoruz.”

İsviçreli firmanın bir blog’daki duyurusuna göre, kripto para aktarılabilir olacak. Duyuruda ayrıca, kripto paranın ekosistemde işlevsel olacağını ve müşterilere ve ortaklara gayrimenkul, alışveriş merkezleri, tesis yönetimi, perakende satış, misafirperverlik ve eğlence olanakları sunacağını belirtti.

Lykke AG şirketi daha önce Bitcoin tabanlı kripto para projeleri yaptığı ve teknoloji şirketlerinin köklü ve sağlam şirket olduğu biliniyor. Emaar grubunun bu teknoloji şirketiyle çalışmasının sebeplerinden biri de bu. Emaar group, Ethereum tabanlı kripto parasını çıkarttıktan sonra ICO yapacağı tahmin ediliyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.