• BITCOIN
  441696,250
  % 1,30
 • ETHEREUM
  30339
  % 1,34
 • RIPPLE
  7.66
  % -1,19
 • BITCOIN CASH
  2518.27,177
  % -1,33
 • LITECOIN
  1737.8
  % -2,51
 • BNB
  5831.28
  % -0,14
 • EOS
  20.32
  % -2,15
 • TETHER
  18.82
  % 0,04

Galaxy Digital Madencilik Sektörüne Giriyor

Galaxy Digital Madencilik Sektörüne Giriyor

Galaxy Digital, dijital varlık pazarının en kritik noktalarından birine giriyor: madencilik. 

The Block ile özel bir röportajda, New York merkezli firma, kripto para birimi ağının güvenliğini sağlamada temel bir rol oynayan bitcoin madencileri için tek elden bir finansal hizmetler platformu kurma hedeflerini anlattı. 

Galaxy, finansmandan sermaye piyasası danışmanlığına ve likidite hizmetlerine kadar çeşitli hizmetler sunacak. Örneğin, madencilerin kendi işlerini yürütmek veya genişletmek için bitcoinlerini fiat para birimlerine dönüştürmelerine yardımcı olarak. Galaxy, The Block’a 400 milyon $ ‘ın üzerindeki bilançosunun “müşterileri desteklemek için kendi sermayemizi taahhüt etme kabiliyetimizde bize benzersiz bir ölçek sağladığını” söyledi. 

Galaxy yöneticisi Ian Taylor röportajda “Madencilik sermaye yoğun bir iştir ve madencilik makinelerine erişimin sağlanması hem ileriye dönük planlama hem de ön finansmanı gerektirebilir,” dedi. “Bunlar, müşterilerimizin gezinmesine yardımcı olabileceğimiz iki ana konu – bilançomuzdan ve marka ve ilişki ağımızdan yararlanarak.”

Taylor, bu yılın sonlarında şirketten Goldman Sachs’a ayrılmadan önce yeni birimin geliştirilmesinde rol oynuyor. Ardından, meşaleyi geçen hafta madencilik müdürü olarak Fidelity’den Galaxy’ye katılan Amanda Fabiano’ya devredecek.

Fidelity’de Fabiano, madencilik şirketlerine yönelik ürünleri keşfetmek için şirketin araştırma ve geliştirme kolu içinde çalıştı. The Block’a yazılı bir açıklamada, “İlk görevim, şirketimizin tamamını alandaki müşterilere teslim etmemizi sağlamak için ana yatırım, ticaret, yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi alanlarında her bir işimizi bir araya getirmek.” 

Fabiano, ekibini oluşturma sürecindedir, ancak halihazırda mevcut müşterilerden oluşan bir boru hattına sahiptir. Galaxy, madencilik şirketi Canaan’ın ilk halka arzında sigortacı olarak görev yaptı ve işletmeye aşina bir kaynağa göre, başka bir büyük madencilik şirketi için yükseltme sürecinde olduğu söyleniyor.

Galaxy’nin girişi, bir dizi ABD şirketinin Bitmain gibi Asya’daki yerleşik şirketlere karşı rekabet etmek için yarıştığı bir zamanda geliyor. Örneğin DCG, yeni duyurulan bir yan kuruluş olan Foundry’ye 100 milyon dolar yatırım yapmayı taahhüt etti . Başka yerlerde, Peter Thiel destekli Katman 1’in Teksas’ta Bitcoin madenciliği tesisleri inşa ettiği bildirildi . 

Galaxy Taylor, “Yüksek kaliteli, daha büyük ölçekli ve yenilikçi madencilik projelerinin geliştirilmesi yoluyla Kuzey Amerika’ya bir hashrate göçünü görüyoruz” dedi. “Bitcoin ağının bu yeniden dengelenmesi, tüm bitcoin’ler için sağlıklı ve NA’daki bu önemli projeler çevrimiçi hale geliyor, bu alana olan bağlılığımızı büyütmemizin bir nedeni.”

Bitmain, Canaan ve Bitfury de dahil olmak üzere bir dizi kripto firmasının makinelerine ev sahipliği yapan Core Scientific’ten Taras Kulyk, madencilik şirketlerinin giderek daha fazla finansman anlaşmaları aradığını söyledi. Kulyk, hizmet sağlayıcıların madencilik firmalarına kredi limitlerini genişletmek ve güncel makineler edinmelerine yardımcı olmak için pazara girdiklerini söyledi. “Açıkçası, tasfiye hizmetleri sunan oyuncuların miktarı bir havuzu doldurabilir – amaçlanan oyun.” 

Kulyk, “En büyük kısıtlama üretimdir” dedi. “Bu madenciler ve çip üreticileri arasındaki çekişme yüzünden.” 

Kuzey Amerikalı madenciler için makinelere erişim eksikliği büyük bir engeldi. Cambridge Alternatif Finans Merkezi, madencilik donanımının yalnızca% 12’sinin Kuzey Amerikalı madencilere satıldığını tahmin ediyor. 

Teoride, sermayeye daha iyi erişim, donanım kaynaklarına daha fazla erişim anlamına da gelecektir. Fabiano, “Madencilik donanım tedarikinde en önemli şey, sizin ilişki yönetiminizdir,” dedi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ