• BITCOIN
  562245,113
  % -5,50
 • ETHEREUM
  38175
  % -4,37
 • RIPPLE
  9.73
  % -8,11
 • BITCOIN CASH
  5314.89,686
  % -10,06
 • LITECOIN
  1766.56
  % -4,80
 • BINANCE COIN
  4349.98
  % -5,64
 • EOS
  40.54
  % -11,94
 • TETHER
  9.53
  % -0,04

Futbol Maçı Biletlerini Litecoin İle Satın Alabilecekler

Futbol Maçı Biletlerini Litecoin İle Satın Alabilecekler

Popüler bir Amerikan futbol takımı olan Miami Dolphins, yakın zamanda kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başlamak için Litecoin ile ortaklık kurdu.

Perşembe günü resmi olarak yayınlanan basın açıklamasına göre, Litecoin ile Miami Dolphins arasındaki ortaklık 2019 NFL sezonunda aktif olacak ve Dolphins’in Litecoin ödemelerini “resmi kripto para birimi” olarak kabul etmeye başlayacak.

Amerikan futbol taraftarlarının, ekibin Hard Rock Stadyumu’ndaki maçları izlemek için bilet satın alabilecekleri anlamına geliyor. Ayrıca, ekibin 50/50 çekilişinde, gelirlerinin yarısını bir hayır kurumu olan Miami Dolphins Vakfı’na devredeceği söyleniyor.

Kripto para ödemeleri, Aliant Payments adlı bir ödeme şirketi aracılığıyla gerçekleştirilecek. Aynı zamanda bu ortaklık Litecoin’e “Hard Rock Stadyumu’ndaki reklamcılık fırsatlarından yararlanabilme” şansı verecek.

Litecoin’in yaratıcısı ve Litecoin Vakfı’nın genel müdürü Charlie Lee  konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu işbirliği, Litecoin’i kripto para birimlerini benimsemenin hız kazanmaya devam ettiği ve ekosistemin daha önce mümkün olmayan yollarla gerçek dünya kullanımlarını destekleyebildiği bir zamanda dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insandan oluşan bir izleyici kitlesinin önünde ilerletiyor.”

Lee, Litecoin Vakfının bunun “farkındalığı arttırmanın ve insanları eğitmenin güçlü bir yolu” olduğunu, “büyük ölçüde” litecoin ve kripto alanı olarak gördüğünü söyledi. Miami Dolphins’in başkan yardımcısı ve başkan yardımcısı Kim Rometo, ortaklık misafirlerine yardım için bağışta bulunurken 50/50 çekilişin tadını çıkarma olanağı sağlayacak.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.