• BITCOIN/TL
  2080229,484
  % 0,29
 • ETHEREUM/TL
  101261
  % 2,74
 • RIPPLE/TL
  15.98
  % 1,76
 • BITCOIN CASH/TL
  16633.39,350
  % 5,70
 • LITECOIN/TL
  2532.76
  % 0,36
 • BNB/TL
  18122.34
  % 2,15
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.4
  % 0,09

Fitch, Kripto Para Birimi Libra’yı Ele Aldı

Fitch, Kripto Para Birimi Libra’yı Ele Aldı

Fitch, Kripto Para Birimi Libra’yı Ele Aldı

Fitch’e göre, Facebbook’un kripto para birimi olan Libra’nın değişim aracı olarak fayda sağlayabileceğini açıkladı. Fitch Ratings, Libra’nın fiyat istikrarı oluşturabileceğini ve olumlu şekilde değiş tokuş aracı olarak kullanılabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Geçtiğimiz hafta salı günü sosyal medya lideri Facebook’un lansmanını gerçekleştirdiği kripto para birimi Libra ile alakalı değerlendirmeler hız kesmeden devam ediyor. Fitch Ratings tarafından hazırlanan son rapor doğrultusunda Libra’nın diğer kripto para birimlerine kıyasla güvenilir olduğunun altı çizildi. CCN’de çıkan bazı haberler Fitch raporunu şu şekilde ele aldı;

‘’Libra’nın diğer kripto para birimlerine oranla olumlu tarafları, fiyatının yedek fonda saklanan birden çok para birimine bağlı olması gösteriliyor. İlgili fonun boyutu ise belli olmayan tedarik ya da kripto para birimlerinin uygulamasındaki algoritmalara göre işlem talebine uygun değişim gösterecek.

Bitcoin Hızlı Yükselişine Devam Ediyor

Fitch, içinde Bitcoin’in de yer aldığı kripto para birimlerinin bir tanesini belirsiz olarak nitelendirmesinin kripto piyasasında bazı dalgalanmalar yaşanabileceği korkusuna karşılık Fitch, Facebook’un kripto para birimi Libra’nın uzun dönemde oldukça fazla fayda sağlayacağını öne sürdü.

Fitch tarafından paylaşılan raporda Libra’nın yasal para birimleri gibi hizmet sunabileceğini tahmin ediyor. Libra Birliği’nin araştırmalarına göre 1 milyarı cep telefonu üzerinden, 500 milyonu internet üzerinden ve 1,7 milyarı banka üzerinden aldıkları hizmetlerin yeterli gelmediğini açıkladı. Bu nedenle Libra Birliği, yetersiz olan nüfusa kendi para birimleri ile 1 doların aşağısında hava işlemleri kullanılarak masraf olmadan hizmet sunabileceklerini belirtiyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ