• BITCOIN
  482652,616
  % 1,79
 • ETHEREUM
  17259.43
  % 2,30
 • RIPPLE
  10.71
  % 25,91
 • BITCOIN CASH
  5462.18,120
  % 5,27
 • LITECOIN
  1990.05
  % 10,22
 • BINANCE COIN
  3858.31
  % 7,21
 • EOS
  52.97
  % 4,28
 • TETHER
  8.15
  % -0,12

Fireblocks, 5 Kripto Para Borsasını Daha Güvenceye Aldı

Fireblocks, 5 Kripto Para Borsasını Daha Güvenceye Aldı

Kripto işlemlerinde güvenlik çözümleri sağlayan Fireblocks, Perşembe günü yaptığı açıklamada, çözümünün beş yeni kripto borsalarıyla (OKCoin, OKEx, Korbit, Bithub ve HitBTC) birleştirildiğini açıkladı.

Duyuru ayrıca, önceki müşterilerinden ikisinin (Huobi Global ve Deribit), Fireblock’un güvenlik çözümüne entegrasyonunu genişlettiğini açıkladı.

Bu yeni eklentiyle, Fireblock’un güvenli teknolojisini kullanan toplam kripto borsa sayısı 20’ye yükseldi.

Fireblocks Ne Hizmet Veriyor

New York merkezli şirket, depozito adresi sahteciliği, para çekme ve borsalar arasındaki varlıkların yeniden dengelenmesi için kimlik bilgileri hırsızlığı riskini ortadan kaldırıyor. Bu çözüm aynı zamanda piyasa yapıcılarına, ticari tüccarlara ve tezgah üstü (OTC) platformlarına, varlıkları farklı borsalar arasında hareket halinde tutmak için basit ve güvenli birleşik iş akışına sahip olmalarını sağlar.

Fireblocks’un kurucu ortağı ve kurucu başkanı Idan Ofrat;

“Piyasanın mevcut durumu, müşterilerin fonları üzerinde hesap verebilirliği sağlamak için gereken kurumsal oyuncuların girmesiyle daha güçlü ve daha güvenli bir temel bekliyor. Kurumsal ekosistemi güvenli bir şekilde bağlamak için sürekli gelişerek büyüyoruz. Gittikçe daha fazla mekanı, bitiş noktasını ve pazar katılımcısını birbirine bağlıyoruz, ”dedi.

Kriptoyu güvenceye almak için gelecek vaat eden bir çözüm

Hem New York hem de Tel Aviv’te bulunan, eski kripto şirketi, benzersiz güvenlik çözümleriyle yatırımcıların dikkatini çekti. Geçen Haziran ayında, A Serisi fonuna 16 milyon dolar topladıktan sonra fonu kapattı.

Dijital para birimleri içeren suçlar son yıllarda önemli ölçüde arttı. Siber güvenlik firması CipherTrace daha önce, kripto suçlarının 2018’de 1,7 milyar dolara kıyasla bu yıl 4,3 milyar dolara yükseldiğini bildirdi.

Borsalar bu tür saldırılarla tam anlamıyla baş edemezken, Fireblock, kimlik bilgileri hırsızlığı gibi tüketici odaklı saldırıları önlemeye odaklanıyor.