• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

FED’in Önemli İsminden Kripto Para Açıklaması

FED’in Önemli İsminden Kripto Para Açıklaması

St. Louis Federal Reserve Başkanı, kripto para birimlerinin sürmekte olan küresel para birimi rekabetine yeni girdiğine dikkat çekti. Bu durum ABD doları gibi küresel itibari paraların zamanla daha rekabet edilebilir konuma geleceğini düşündürüyor.

Kripto Paralar İtibari Para Birimleri İle Rekabet Edebilir

Birçok kripto para birimi savunucusu, Bitcoin’in ademi merkeziyetçi yönlerinin ABD Doları ve diğer fiat para birimleri için daha iyi bir alternatif haline getirdiğini iddia etti, ancak Bitcoin’in dalgalı ve spekülatif olması sebebiyle gelecekte gerçekten bir para birimi olmasını zorlaştırıyor.

Son zamanlarda, Fed Başkanı Jerome Powell, ABD Senatosu önünde yapılan son bir tanıklık sırasında, şu anda Bitcoin’in altından daha karşılaştırılabilir olduğunu, çünkü esas olarak “spekülatif bir değer deposu” olarak kullanıldığını ve işlemlerde nadiren kullanıldığını açıkladı. Aynı zamanda itibari para birimi olarak kullanımının kabul edilmesinin zor olduğunu da dile getirdi.

Buna rağmen, St. Louis Federal Reserve Başkanı James Bullard kısa bir süre önce şu açıklamaları yaptı:

“Kripto para birimleri ABD’de tekdüze olmayan bir para birimine doğru sürüklenmeye yol açıyor, tarihsel olarak var olan ancak sonunda sevilmeyen ve nihayetinde ikame edilen bir mesele haline geldi” dedi.

Aynı zamanda kripto paraların mevcut rekabete dahil olduğunu da şu sözlerle dile getirdi:

“Sürmekte olan küresel para birimi rekabetine çeşitli türlerdeki kripto para birimlerininde dahil olduğunu görüyorum” dedi.

Kripto para biriminin dünya çapında tek ortak para birimi olarak kullanılması açısından önemine dikkat çekerek gelecekte yeni kurulacak finans sisteminin blockchain üzerine inşa edileceği ve tek tip para biriminin itibari para olabileceğine ihtimal verdiğini de söyleyerek sözlerine son verdi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ