• BITCOIN/TL
  1773489,142
  % 4,08
 • ETHEREUM/TL
  101460
  % 2,20
 • RIPPLE/TL
  18.33
  % 6,94
 • BITCOIN CASH/TL
  9223.06,445
  % 7,26
 • LITECOIN/TL
  2316.12
  % 2,75
 • BNB/TL
  12329.83
  % -1,40
 • EOS/TL
  26
  % 2,52
 • TETHER/TL
  31.16
  % -0,17

Facebook’un Kripto Para Birimi Libra Coin, KYC Gerektirmiyor

Facebook’un Kripto Para Birimi Libra Coin, KYC Gerektirmiyor

Dün ilk lansmanı yapılan Facebook’un kripto para birimi Libra Coin, ardından bir dizi tartışma ve konuşmaları da beraberinde getirdi. Özellikle Twitter caimasında bir çok ünlü isim Libra’yı konuşuyor.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Facebook’un merkezi olmayan dijital para birimi hakkındaki görüşlerini paylaşmak için blog sitesinde yazı yazdı. CZ’ye göre, Facebook’un kripto para birimi Libra’nın normal bir KYC’ye ihtiyacı olmayacak. Yani Müşteriyi tanıyan kısaca, ad, telefon numarası, adres veya kimliği gibi bilgiler bulunmayacak. Bunun nedeni, şirketin halihazırda zaten 2 milyar kişilik kullanıcı tabanından çok daha fazla bilgiye sahip olmasıdır. Şirket, arkadaşlarınızı, ailenizi, ilgi alanlarınızı, beğenilerinizi, aynı zamanda tarihsel ve gerçek zamanlı konum verilerinizi bilir. CZ, şakacı bir şekilde, Facebook’un sizi kendinizden daha iyi bildiğini dile getirdi.


Binance CEO’su CZ’nin attığı tweet 10 binden fazla beğeni, 3 binden fazla retweet ve 800’den fazla yorum alarak konuyla ilgili en çok dikkat çekenler arasında yerini aldı.

Libra savunucuları CZ’nin tweet’ine tepki verirken, CZ onları daha güvenli ve daha geleneksel yöntemleri tanıtmanın bir yolu olduğunu söylediği özel bir Ethereum ve Bitcoin hediye ile şaşırttı. CZ’nin tweetinin başlangıcı, tüm kripto meraklıları için Libra’ya gerçekten ihtiyaç duymadıklarını ve zaten her şeye sahip olduklarını açıkça ortaya koyuyordu.

Libra Coin’e gerçekten ihtiyacın yok. İhtiyacın olan her şeye zaten sahipsin.

Daha geleneksel ve güvenli yöntemleri teşvik etmenin bir yolu olarak, şimdi hepiniz için çok özel bir şeye ev sahipliği yapıyoruz. https://t.co/S6RSHWjsIP

– CZ Binance

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ