• BITCOIN
  479131,488
  % 0,82
 • ETHEREUM
  32616
  % 2,33
 • RIPPLE
  6.72
  % 1,20
 • BITCOIN CASH
  3209.04,615
  % 1,49
 • LITECOIN
  1160.62
  % 2,91
 • BNB
  5259.08
  % 4,50
 • EOS
  22.16
  % 3,84
 • TETHER
  15.78
  % -1,00

Facebook’un Çıkartacağı “Libra” Bitcoin İle Yarışabilir

Facebook’un Çıkartacağı “Libra” Bitcoin İle Yarışabilir

Aracı kurum olan Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff, Facebook’un Libra kripto para biriminin istikrar ve ücretler konusunda Bitcoin’i geride bırakacağına inanıyor. BTC’nin savunucusu  Anthony Pompliano, bu görüşün aksine iki para biriminin birbirlerinin büyümesine yardımcı olacağını söyledi.

Tartışma, Facebook’un çıkartacağı “Libra” kripto para birimini kapsıyor. Winklevoss ikizlerinin, İkizler Borsasında kazı adıyla anılan dijital varlık, uluslararası para kurları ile desteklenen istikrarlı bir ürün olacak.

Şifreleme işleminin, sosyal medya platformuna finansal hizmetler sektöründe benzersiz bir konum sağlayan, sıfır ücretle Facebook ürünleri arasında aktarılabileceği bildiriliyor. Kripto para biriminin Bitcoin ile rekabet edip etmeyeceği bir spekülasyon meselesi olmaya devam ediyor.


“Libra” Ne İşe Yarayacak?

Dünyanın en büyük insan ağlarından biri olan Facebook, küresel finansal hizmetler sunmak isteyen bir şirket için rekabet avantajına sahip. Şirket; Visa, Mastercard, Paypal ve Uber gibi büyük destekçilerden fon sağlamak için her biri 10 milyon dolar güvence altına aldı ve ağını yönetmek için bir şirket oluşturuyor. Dünya Bankası’na göre , havale endüstrisi 2018’de yalnızca 689 milyar dolar olarak gerçekleşti ve Facebook’un sağlamayı amaçladığı bir hizmet olabilir.

Öte yandan, “Terazi” nin Bitcoin gibi merkezi olmayan bir para birimi tarafından asla sunulmayacak bir kitleyi hedeflediği söylenebilir. Bitcoin kullanımı, geleneksel olarak siyah ve gri pazarlar arasında daha yaygın hale gelmiştir.

Bitcoin’in günlük kullanımı, dünyanın büyük bölgelerinde nadir kalmaktadır ve Bitcoin’in röportaj yaptığı tüccarlar, Bitcoin’in sık sık kullanılmadığını ve fiyat dalgalanmasına uyum sağlama zorluğunu kabul ediyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ