• BITCOIN/TL
  1079345,711
  % 1,25
 • ETHEREUM/TL
  58748
  % 0,83
 • RIPPLE/TL
  17.58
  % 1,08
 • BITCOIN CASH/TL
  6427.16,515
  % -1,31
 • LITECOIN/TL
  1996.01
  % 0,50
 • BNB/TL
  6637.86
  % 1,39
 • EOS/TL
  19.44
  % -0,80
 • TETHER/TL
  28.93
  % 0,04

Facebook’tan Beklenen Kripto Para Atağı

Facebook’tan Beklenen Kripto Para Atağı

Sosyal medyanın imparatoru Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg ve ekibinin, kripto para planı hakkında türev regülatörü CFTC ile çok önemli bir dizi toplantı gerçekleştirdi. Financial Times, Facebook’un kripto para planları ile ilgili Amerika türev regülatörü olan Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’yla görüşmelerin başladığını açıkladı. Çıkan bazı haberlerde yaşanan bu gelişme sosyal medya devi Fecebook’un ödemeler ile alakalı bir hamle hazırlığında olduğunun sinyalleri olarak ele alındı.

CFTC Başkanı Christopher Giancarlo, konu hakkında şunlara değindi;

‘’Görüşmeler şimdilik daha çok erken bir seviyede’’ dedi. Her iki taraf da şirketin kripto para projesinin regülatörün gözetiminde olup olmadığını anlayabilmek adına birlikte olduğu belirtiliyor. Merkezi Washington olan CFTC, türev alanları ile vadeli işlemlerde yetki sahibidir. Bu nedenle sosyal medya lideri Facebook’un kripto parasına bağlanacak olan bir finansal araçtır. GlobalCoin ismindeki kripto paranın CFTC’nin ilgisinde olup olmadığını açıklamayabilmek için şimdilik çok erken olduğunun altı çizildi.

Facebook, Kripto Paralar için Görüşmeler Yapıyor

Son zamanlarda sosyal medya devi, kripto para planları doğrultusunda bazı görüşmelerde yer alıyor. Geçen ayın sonlarına doğru firmanın kripto para borsaları, Coinbase ile Gemini ile de bir araya gelerek görüşmeler yaptığı iddia edilmişti. Yapılan bu görüşmeler, 2020 yılında piyasada olması planlanan kripto paranın listelenmesi açısından yapıldığı tahmin ediliyor. Ayrıca Mark Zuckerberg, İngiltere’nin Merkez Bankası Başkanı ile de buluşarak risk ve fırsatlar hakkında tartıştığı ortaya atılmıştı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ