• BITCOIN/TL
  2080229,710
  % 0,29
 • ETHEREUM/TL
  101261
  % 2,74
 • RIPPLE/TL
  15.98
  % 1,76
 • BITCOIN CASH/TL
  16633.39,340
  % 5,70
 • LITECOIN/TL
  2532.76
  % 0,36
 • BNB/TL
  18122.34
  % 2,15
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.4
  % 0,09

Facebook Önümüzdeki Günlerde Kripto Parasını İlan Edecek

Facebook Önümüzdeki Günlerde Kripto Parasını İlan Edecek

CNBC’de yer alan bazı haberler doğrultusunda sosyal medya lideri Facebook, bu ayın sonlarına doğru GlobalCoin adı altında kripto parasını resmi olarak duyuracak.

Uzun süredir Facebook’un merakla beklenilmekte olan kripto parası GlobalCoin ile alakalı olarak detaylar yer almıyor. Fakat kısa zamanda yeni kripto parayla alakalı bütün akıllarda kalan soru işaretleri ortadan kaldırılacak. CNBC’de çıkan haberlere göre Facebook, bu ayın sonuna dek kripto parasını resmi şekilde açıklayacak. Ancak herhangi bir kesin tarih verilmiyor olsa da çıkan haberlere göre Facebook, haziran ayı bitmeden GlobalCoin resmi olarak duyurusunu yapacak.

GlobalCoin Hangi Borsalarda Yer Alacak?

Bazı tahminlere göre şirket, çalışan kişilerine yeni para birimiyle ödemelerini gerçekleştirecek. Token değişimi için nasıl bir yol çizeceği veya hangi borsaların yeni tokeni onaylayacağı netlik kazanmadı. Bunun yanı sıra eğer her istenilen planlandığı gibi ilerlerse, bazı büyük borsaların bu token’e destek vereceği öngörülüyor.

Sosyal medya lideri Facebook, eskiden de token alım ve satım işlemlerinin gerçekleşmesi için ATM’ye benzer makineleri piyasaya çıkarmaya hazırlandığı belirtilmişti. GlobalCoin ile alakalı olarak en fazla merak edilen konuların başında ağın düğümleri geliyor. Bazı iddialara göre Facebook, ağın düğümlerini çalıştırabilmek için üçüncü şahıs firmalar ile iletişim kuruyor. Basında yer alan haberlere göre şirket, düğümlerin her bir tanesi için de 10 milyon dolar fiyat talep edeceği konuşuluyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ