• BITCOIN/TL
  2251189,650
  % -0,30
 • ETHEREUM/TL
  118630
  % -1,07
 • RIPPLE/TL
  16.08
  % -0,31
 • BITCOIN CASH/TL
  15211.22,320
  % -0,91
 • LITECOIN/TL
  2581.51
  % -1,02
 • BNB/TL
  20386
  % -6,43
 • EOS/TL
  22.88
  % -0,42
 • TETHER/TL
  32.37
  % -0,18

Facebook, Globalcoin için Dev Firmalardan Yatırım Alıyor

Facebook, Globalcoin için Dev Firmalardan Yatırım Alıyor

Yayınlanan WSJ raporu doğrultusunda sosyal medya lideri Facebook’un Stablecoin olarak görev alacak kar amacı olamayan kuruluş, dünya devlerinden yatırım aldığını duyurdu. Bunlar; PayPal, Uber ve Mastercard gibi dünya çapında firmalardan sadece bazıları…

Facebook’un 10 Milyon Dolar Sınır Getirdi

Ortaya atılan bazı iddialara göre adı geçen şirketlerin, diğer firmalar ile beraber fiat para sepetinde yer alacak kriptonun rezervlerine 10 milyon dolar yatırım yaptığı ifade edildi.

Kripto operatörü Libra Birliği ile Facebook, Stablecoin’i direkt olarak kontrol altına alamayacak. Fakat bu durum sonrası merkezileşme tereddütleri yaşanmaktadır. Dolayısıyla birtakım ağ katılımcıları Stablecoin’in nasıl çalıştığına dair en ufak bir bilgi sahibi değildir.

Geçmiş dönemlerde şirketin, projeye daha fazla yatırımcı çekebilmek adına özel bir yapı meydana getirdiği ifade edildi. WSJ’ye göre bu alanda yatırım yapmayı planlayan kişiler en az 10 milyon dolar gibi bir rakamı giriş fiyatı olarak ödemeleri gerekiyor. Booking,com, Fintech Startup’ı Stripe Inc. ve MercadoLibre Inc gibi şirketler, sosyal medya lideri Facebook’un çıkartacağı GlobalCoin’i kullanabilmek için çoktan ağa dahil oldu bile…

Diğer taraftan sosyal medya lideri Facebook, GlobalCoin tanıtımları hakkında spekülasyonları doğrulamadı. Whitepaper’ın 18 Haziran tarihinden itibaren basılmaya başlanması tahmin ediliyor. Dünya genelinde oldukça fazla talep gören PayPal, Uber ve Mastercard gibi şirketlerin desteği ile Facebook’un kripto parası önümüzdeki günlerde piyasada olacak.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ