• BITCOIN/TL
  1899431,345
  % 0,54
 • ETHEREUM/TL
  103974
  % 0,18
 • RIPPLE/TL
  18.47
  % 3,50
 • BITCOIN CASH/TL
  9368.99,122
  % 1,61
 • LITECOIN/TL
  2508.44
  % 8,64
 • BNB/TL
  12495.19
  % -2,34
 • EOS/TL
  26.89
  % 4,39
 • TETHER/TL
  31.22
  % -0,07

Facebook, Bitcoin Kelimesini Engelledi

Facebook, Bitcoin Kelimesini Engelledi

Facebook, daha önceden de yaptığı gibi tekrardan Bitcoin hashtag’ini sansürledi. Facebook sitesinde her ne kadar uyuşturucu, silah ve altcoin hastahg’lerine yönelik  bir kısıtlama kararı alınmazken Bitcoin tag’ina karşı sansür Bitcoin severlerin tepkisine neden oldu.

Bitcoin bugüne kadar bir çok engellemeyle ve sansürle karşı karşıya kaldı ve hala kalmaya devam ediyor. Tüm bunlara rağmen lider kripto para Bitcoin’in fiyatındaki yükseliş devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook, kullanıcılarının Bitcoin hashtag’iyle yaptığı paylaşımları sansürlemekle uğraşıyordu. Hiçbir ayrım yapılmaksızın Bitcoin hashtag’iyle paylaşılan videolar, fotoğraflar ve hatta mesajlar sansürlendi. Bu çağdışı hareketiyle Facebook insanların haberleşme özgürlüğünü kısıtlayarak Bitcoin hakkında bilgi edinmelerini engellemiş oldu.

Facebook kullanıcıları Bitcoin hashtag’ine tıkladığında Facebook’un güvenlik politikalarına göre topluluğu güvende tutmak için gönderilerin “geçici olarak gizlendiğini” belirten bir sansür ekranı ile karşılaşıyorlar.

Bitcoin’in Elektrik Tüketimi Çek Cumhuriyeti’yle Aynı Seviyede!

Bitcoin'in tahmini enerji tüketimi ve çevresel etkisi oldukça önemli ölçüde arttı. Enerji tüketimi, madencilik teçhizatlarının ağır güç talepleri nedeniyle Mayıs ayındaki yarılanma olayına kadar arttı ve bu noktada madencilik ödülleri yarı yarıya azaldığı için ilk etapta mining yapanklar azaldı ve elektrik tüketiminde de düşüş görüldü. Ancak, çok geçmeden elektrik tüketimi tekrar yükselmeye başladı ve bu ay Mart'tan beri görülmemiş seviyelere ulaştı. Tüm Bitcoin ağının tahmini toplam güç tüketimini

İlgili İçerik

Durum böyle olunca birçok kullanıcı Bitcoin hakkında paylaşımların sansürlenmediği Twitter üzerinden Facebook’un bu hamlesini kınadı. Facebook’un tam aksine Twitter, Bitcoini seven ve kabul eden bir bakış açısına sahip. Bunun en basit örneğini Twitter’ın platforma eklediği Bitcoin hashtag’i için kullanılan emoji ile görebilirsiniz. Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey geçmişte birçok defa Bitcoin hakkında iyimser açıklamalarda bulundu ve Bitcoin’in finans sektörünün geleceğinde büyük rol oynayacağını kaydetti.

Facebook’un kripto para projesi olan Libra’nın, Bitcoin’i kendine rakip olarak görmesi ve bu yüzden sansür uyguladığı da tartışmalar arasında yerini aldı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ