• BITCOIN
  276402,671
  % 1,67
 • ETHEREUM
  10457.99
  % 12,90
 • RIPPLE
  2.27
  % 6,68
 • BITCOIN CASH
  3927.75,630
  % 6,08
 • LITECOIN
  1191.08
  % 6,70
 • BINANCE COIN
  330.5
  % -1,42
 • EOS
  21.44
  % 2,88
 • TETHER
  7.43
  % -0,69

Ethereum’u Elon Musk’ın Yorumu Ateşledi

Ethereum’u Elon Musk’ın Yorumu Ateşledi

Elon Musk tarafından atılan Ethereum Tweet’i kısa sürede karşılık bularak Ethereum’un yönünü yukarıya çevirmesini sağladı.

Elon Musk son dönemde özellikle Tesla ile ilgili konular nedeniyle başını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile büyük sorunlar yaşadığı görülüyor. Buna rağmen başarılı iş adamı ve girişimci Elon Musk Twitter üzerinden eğlenmeyi ve farklı tweet’ler atmayı sürdürüyor. Milyarder girişimci 30 Nisan tarihinde Twitter üzerinden tek kelimelik ”Ethereum” tweet’i attı ve  bu tek kelimelik paylaşımın ardından Ethereum (ETH) fiyatı tweet’in atıldığı andan kırmız iken hızlı bir şekilde yönünü yukarıya çevirdiği görüldü.

Toplam piyasa değerine göz önüne alındığında en büyük ikinci kripto para birimi olarak kabul gören Ethereum, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Bitfinex – Tether skandalının ardından bütün diğer kripto paralar gibi düşüş eğilimi gösterirken Elon Musk cephesinden gelen beklenmedik paylaşım ile birlikte fiyatı kısa süreliğine de olsa yönüne yukarıya çevirdi.

Vitalik’ten Elon’a Davet

Musk Ethereum tweet’ini paylaşmasından kısa bir süre sonra ‘şaka’ anlamına gelen ”jk” ifadesi ile durumun sadece bir şaka olduğunu ifade etse de, Twitter üzerinden gelen tepkiler oldukça eğlenceli ve ilgi çekici bir duruma geldiği görüldü. Ethereum kurucu ortağı ve en büyük geliştiricilerinden birisi olan Vitalik Buterin de bu fırsattan istifade ünlü girişimciyi önümüzdeki Ekim ayında yapılacak olan Devcon etkinliğine sosyal medya üzerinden davet etti.

Bir zamanlar Ethereum ağında ERC-20 tabanlı bir token olarak alım satımı yapılan Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, daha sonra kendi ağlarına geçmeleri ile Ethereum’un rakiplerinden birisi haline gelmişti ve ikili arasındaki rekabet son dönemde oldukça ısınmıştı. Elon Musk son dönemde kripto para piyasası ile ilgili yaptığı paylaşımlarla gündem oluyor.