• BITCOIN/TL
  2092293,284
  % 0,78
 • ETHEREUM/TL
  101839
  % 3,02
 • RIPPLE/TL
  16.05
  % 2,08
 • BITCOIN CASH/TL
  16741.2,125
  % 6,87
 • LITECOIN/TL
  2560.49
  % 1,57
 • BNB/TL
  18278.98
  % 2,71
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.44
  % 0,20

Ethereum Madencileri, Bitcoin Madencilerinden Daha Çok Kazanıyor

Ethereum Madencileri, Bitcoin Madencilerinden Daha Çok Kazanıyor

Ethereum madencileri, son birkaç gündür Bitcoin madencilerinden daha fazla gelir elde ediyor.

The Block’s Data Dashboard’a göre, Ethereum madencileri, Bitcoin madencilerinin kazandığı 67 milyon dolara kıyasla Pazartesi günü itibariyle günlük 77 milyon dolar gelir elde ediyor. Veriler 7 günlük hareketli ortalamadır, yani son yedi günün ortalamasıdır ve kısa vadeli bir eğilimi göstermektedir.

Bu durum, son birkaç ayda birkaç kez oldu. Ethereum madencileri, Şubat ayı başlarında ve Nisan sonunda Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde etti. Dikkat çekici olan şey, son birkaç yıldır nadir görülen bir durum olmasına rağmen bu sene başından beri sıklıkla görülmeye başladı.

Ethereum madencilerinin daha yüksek gelirler görmelerinin nedenlerinden biri, ETH fiyatının son birkaç ayda önemli ölçüde artmasıdır. Bitcoin’in fiyatı durgun seyrederken son haftalarda ETH fiyatı yükselmeye devam etti. Yıla 730 dolardan başladı ve sonra istikrarlı şekilde yükselmeye devam etti ve şuan ETH 4.300 dolar değerinde.

Diğer bir önemli neden, ağın yükselen işlem ücretleridir. Ethereum madencileri, gaz olarak bilinen ve ETH ile ödenen işlem ücretlerinin bir karışımından gelir elde eder ve yeni madeni para üretmek için sübvansiyonları bloke eder.

Şu anda, Ethereum madencilerinin gelirinin %40’ı gaz ücretlerinden geliyor . Ancak bu Temmuz ayında yürürlüğe giren Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 ile ücretlerin bir kısmı madenciler yerine ağa gönderilecek.

Temmuz ayından itibaren, EIP 1599 başına iki ücret alınacaktır: Bir taban ücret ve madenciler için bir katılım ücreti veya bahşiş. Baz ücret yakılacak ve sadece dahil etme ücreti madencilere gidecek. EIP’nin genel amacı, kullanıcılar için işlem ücretlerini azaltmaktır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ