• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum İçin Çok Önemli İddia

Ethereum İçin Çok Önemli İddia

Son zamanlarda Bitcoin’in yükselmesiyle birlikte dolar bazında prim yapan en büyük 2.kripto para Ethereum hakkında önemli bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre Amazon Ethereum’u ödeme yöntemi olarak eklemeye hazırlanıyor.

Dijital para ödeme şirketi olan CLIC Technology ile blockchain şirketi olan Opporty geçtiğimiz günlerde yaptıkları bir açıklamaya göre Amazondan alışveriş yapanlar için Ethereum ile ödeme yapmaya olanak sağlayan bir tarayıcı eklentisi yayınlayacakları duyuruldu. Ethereum fiyatını ciddi oranda etkileyebilecek bu haberin kesin olup olmadığı ise bir soru işareti. Eğer Ethereum, Amazon’da ödeme yöntemi olarak kullanılacak olursa bunun, Ethereum fiyatına olumlu yansımaları olacağı biliniyor.

Yayınlanması planlanan tarayıcı eklentisinin geçtiğimiz aylarda Ethereum kurucusu Buterin’inde  bahsettiği Plasma Cash teknolojisini kullandığı biliniyor. Bu teknoloji aslında Bitcoin’in Lightning Network’üne benzer bir özellik taşıyor. Ödeme işlemlerinin ölçeklenebilmesini sağlayacak bu teknoloji gelecekte kripto para ödemeleri noktasında çok önemli rol oynayacak.

Ethereum blok zincirinde bir saniyede ortalama 20 işlem yapılabiliyor. Fakak bu teknoloji sayesinde, bu tarayıcı eklentisi ile ortalama saniyede 300 işlem yapılabileceği söyleniyor. Firma yetkililerinin açıklamalarına göre bu hızda işlem gerçekleşmesi demek, normal Ethereum blok zincirine oranla 15 kat daha hızlı olacağı anlamı taşıyor. Amazon gibi dünya devi bir online alışveriş sitesinde ödeme yöntemi olarak eklenecek ise saniyede 300 işlem yapabilmesi zaten mutlak ihtiyaç olacaktır.

Ethereum fiyatı dün 277 dolara kadar yükselmişti. Şuanda ise Bitcoin’in gevşemesiyle birlikte 267 dolar seviyelerine kadar geri çekildiği görülüyor.

 

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ