• BITCOIN
  445176,504
  % 1,91
 • ETHEREUM
  30632
  % 2,11
 • RIPPLE
  7.76
  % -0,03
 • BITCOIN CASH
  2542.68,327
  % -0,51
 • LITECOIN
  1768.02
  % -0,87
 • BNB
  5884.84
  % 1,04
 • EOS
  20.77
  % 0,21
 • TETHER
  18.83
  % 0,05

Ethereum Fiyat Tahmini: 33.333 Dolara Yükselme İhtimali?

Ethereum Fiyat Tahmini: 33.333 Dolara Yükselme İhtimali?

Bitcoin’den sonra Ethereum, piyasa değeri açısından en değerli kripto para birimidir ve bu nedenle en önemli altcoin’dir2020 sonbaharında başlayan mevcut boğa piyasasında, ETH / USD kuru inanılmaz bir büyüme kaydetti. Ancak Bitcoin’deki güçlü düzeltmenin ardından, şimdi Ethereum’un fiyatlarını da düşürdü.

Ethereum yatırımcıları şimdi kendilerine ETH / USD’nin 2021 için zirveye ulaşıp ulaşmadığını ve ayı piyasasının şimdi başlayıp başlamadığını soruyor. Yoksa ETH / USD yükselişine devam etmeden önce birkaç zayıf eli piyasadan çıkarmak sadece kısa vadeli bir düşüş trendi mi? ETH / USD hangi fiyat hedeflerine hala ulaşabilir? Ethereum’un mevcut piyasa durumuna ve ileriye bir bakış..

Ethereum kripto para birimini ayıran özellikler nedir?

Birçok uzman, Ethereum’un Bitcoin’e göre Altcoin’i uzun vadede kripto para yatırımcıları için ilginç hale getirebilecek bazı teknolojik avantajları olduğunu onaylıyor. 2020’nin sonunda başlatılan ETH 2.0’a yükseltme ile Ethereum, Bitcoin ağının dayandığı iş kanıtı algoritmasına veda ediyor .

Kurucu Vitalik Buterin’in etrafındaki Ethereum geliştiricileri , finans sektöründeki birçok kullanım durumunun temelini oluşturan ödeme işlemlerinde Ethereum’u dünya çapında bir ekosistem haline getirmek istiyor Merkezi olmayan finans hizmetleri (DeFi) etrafında gelişen sektör zaten büyük ölçüde Ethereum ağına dayanıyor.

NFT sanat eserleri için milyonlarca doların ödendiği hiper fungible tokenler genellikle Ethereum blok zincirine dayanır. Ethereum blok zincirinin uygulama senaryoları bu nedenle çok yönlüdür ve geliştiriciler ağı daha da genişletmek için çok yatırım yapmaktadır.

Bu, Ethereum’u uzun vadede Tesla veya MicroStrategy gibi kurumsal yatırımcılar için Bitcoin satın almaya gerçek bir alternatif haline getirebilir .

Uzmanlar ve analistler Ethereum’un geleceğini nasıl görüyor?

Tanınmış yatırımcılar ve şirketler de dahil olmak üzere Ethereum’un savunucularının sayısı her geçen gün artıyor. Bir bakışta birkaç görüş ve değerlendirme:

EToro’da kripto varlık analisti Simon Peters, Capital.com’a söyledi

“Ağ yükseltmesinden sonra, Ethereum özellikle kullanım durumunu kanıtlıyor ve geliştiricilerin platforma koşmasıyla, Ethereum’un yatırımcılar arasında bu kadar popüler olması şaşırtıcı değil. Bu, kurumsal yatırımcılardan gelen talebe dayanmaktadır. Artık Bitcoin’e maruz kalmış olsalar da, kurumlar artık risklerini çeşitlendiriyor ve Ethereum bir sonraki doğal seçenek ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığı yararlanmaya devam etmek için iyi bir konumda. “

Rauol Pal, yatırımcı ve GLG Global Macro Hedge Fund’ın eski eş yöneticisi Twitter’da

“Risk döngüsünün bu noktasında ve yaklaşan ETH 2.0 uygulamasıyla (daha ucuz ücretler ve daha az arz), tüm çekirdek pozisyonumu ETH’ye taşımak için tüm BTC’mi satmakta sorun yaşıyorum. Açık olmak gerekirse: Ben dev bir BTC boğasıyım, ancak şu anda ETH’nin daha iyi performansla daha iyi bir yatırım olduğunu düşünüyorum. “

Analiz firması Fundstrat Global’in kurucu ortağı ve tanınmış Bitcoin bull Tom Lee, Bloomberg’e söyledi.

“Ether şu anda en iyi risk-getiri oranına sahip kripto yatırımıdır”

Dijital varlık yatırım şirketi Magnetic’in kurucu ortağı Megan Kaspar, Yahoo ile yaptığı röportajda.

“Blok doğrulama için ETH 2.0’a geçiş, CO2 emisyonlarını % 99,9 oranında azaltıyor ve Ethereum’u çevre dostu bir teknoloji haline getiriyor. Yalnızca ağdaki güncellemeler, Ethereum’u şu anda Bitcoin’de olan trilyon dolarlık bir piyasa değerine getirebilir – bu da Ethereum’u jeton başına 8.000 ila 10.000 ABD dolarına çıkarır. “

Ethereum fiyat gelişimi

Mevcut boğa döngüsünde, ETH / USD en iyi gelişmiş kripto para birimlerinden biridir ve Bitcoin fiyatından daha güçlü bir yükseliş eğilimi gördü. Birkaç rakam, Ethereum’un şu anda neden bu kadar iyi bir yatırım olduğunu gösteriyor.

 • ETH / USD, finans piyasasındaki korona çöküşünün ardından 13 Mart 2020’de sadece 90 dolardan işlem gördü.
 • Eylül başında, altı aydan kısa bir süre sonra, fiyat zaten 500 doların biraz altına ulaştı . Yüzde 450’den fazla büyüme
 • Ocak 2021’in sonunda, ETH / USD 1.500 $ ‘ın üzerine çıktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 2017/2018 boğa piyasasından en yüksek değere ulaştı.
 • Sadece birkaç gün önce fiyat 4.400 dolara çıktı . Bu, önceki boğa döngüsüne kıyasla değeri neredeyse üç katına çıkardı
 • Ethereum’un piyasa değeri şu anda 300 milyar dolar civarında . Bu, Ethereum’un şu anda Bank of America , kredi kartı sağlayıcısı MasterCard, BT şirketi Nvidia veya gıda üreticisi Nestlé’den daha yüksek derecelendirildiği anlamına geliyor.

Ethereum (ETH) fiyat hedef senaryoları

2020/2021’deki etkileyici gelişmeye rağmen, Ethereum fiyatı bu yıl daha da yükselebilir. Teknik analiz yardımı ile olası fiyat hedefleri belirlenebilir.

Uzun vadeli eğilimleri analiz etmek için ETH / USD günlük mumlarına bakmaya değer.

ETH / USD, 13 Mart’ta 2020’deki düşük fiyatlarda altcoin’in bugün hareket etmeye devam ettiği 90 dolarlık başlangıç ​​noktasından paralel bir kanal oluşturdu. Destek bölgeleri ve direnç bölgeleri birkaç kez test edildi ve ayrıca ihlal edildi. Eylül 2020’de ETH / USD kısa bir süreliğine kanaldan düşerken, Mayıs 2021’de kısa süreliğine dağıldı.

Bugünün işlem gününde, ETH / USD bu kanalın destek hattını 2300 $ civarında yeniden test etti ve kısa bir düşüşün ardından tekrar yükseldi. Bu, yükseliş senaryosunda, ETH / USD’nin yakında fiyatların tekrar yükselmesine neden olacak bir trend değişikliği görebileceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, aynı zamanda, 14 Mayıs’ta yaklaşık 4.200 $ ‘dan oluşan daha kısa zaman diliminde ETH / USD’nin hala azalan bir kanalda olduğu görülebilir.

ETH / USD bu grafik oluşumunu kırmadığı sürece, yatırımcılar dikkatli olmaya devam etmelidir, çünkü ETH / USD  2.000 dolar’ın çok daha altına bile götürebilecek başka düzeltmeler olabilir. Bugün fiyat kısa bir süre 1.900 dolara kadar düşüş yaşadı. Bu azalan paralel kanalın direnci şu anda 3.350 dolar civarında.

BTC ve ETH’nin doğrudan karşılaştırılması çok ilginç rakamlar ortaya çıkartıyor. Ethereum’un yılın başından bu yana Bitcoin’den çok daha hızlı yükseldiği ve ETH / BTC grafiğinin doğrudan karşılaştırmasında yukarı doğru inen bir üçgenden çıktığı açıkça görülüyor. Bu grafik oluşumunun fiyat hedefi 0.33 BTC civarında. Ancak Ethereum şu anda yalnızca 0,07 BTC’de işlem görüyor. Bitcoin ile doğrudan karşılaştırıldığında, iyi senaryo gerçekleşirse Ethereum yüzde 370’den fazla büyüyebilir.

Döngünün sonunda ise Bitcoin fiyatı da 100.000 dolar’a ulaştığı varsayımından yola çıkarsak, 0.33 BTC fiyat hedefine sahip Ethereum 33.333 dolar’a kadar çıkabilir. 


Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Tavsiyesi Değildir. Piyasaya genel anlamda bir bakış açısı sunması amacıyla hazırlanmış, kişisel düşünce ve yorumlardır. Kripto paralar yüksek spekülasyon riski olan varlıklardır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ