• BITCOIN
  361691,393
  % -0,45
 • ETHEREUM
  20950
  % 0,33
 • RIPPLE
  6.22
  % -0,96
 • BITCOIN CASH
  1985.26,253
  % 1,15
 • LITECOIN
  996.59
  % 3,45
 • BNB
  4033.03
  % -1,12
 • EOS
  17.16
  % -0,45
 • TETHER
  16.91
  % 0,07

Ethereum Classic’ten Büyük Yükseliş

Ethereum Classic’ten Büyük Yükseliş

Kripto para piyasasındaki hızlı yükseliş dünden beri yerini yatay bir seyre çevirirken Ethereum Atlantis isimli ağ güncellemesi ile yükseliyor.

Kripto para piyasası 2 Nisan tarihinde lider kripto para birimi olan Bitcoin‘in bir anda bütün dirençleri kırıp oldukça hızlı bir şekilde yükselmesi ile genel olarak birçok kripto para biriminin de yükselişe geçtiği görülüyor. Bu yükseliş trendi 3 gün boyunca kripto para piyasasında oldukça pozitif bir havanın esmesine neden olduğu görülüyor. Bitcoin Cash ve Litecoin‘in BTC’ ye bu artışta eşlik etmesi ve ardından Dogecoin‘in Elon Musk’ın yorumlarıyla yükselişe geçmesi etkisi ise çok fazla kalıcı olmadığı görülüyor. 6 Nisan tarihi itibariyle kripto para piyasası birkaç kripto para haricinde yatay bir grafik sergilediği görülüyor.

Ethereum Classic Atlantis Etkisi İle Yükseliyor

Toplam piyasa hacmi dikkate alındığında piyasadaki en büyük 20 kripto para biriminin çok büyük bir  çoğunluğu %1 ve %5 arası yükseliş sergilerken, 19. sırada yer alan Ethereum Classic ani ve beklenmeyen bir yükseliş grafiği yaşaması dikkatlerin bu kripto para biriminde olmasına sebep oluyor. Pump başlamadan önce 520 milyon dolarlık toplam piyasa hacmine sahip olan ETC, 766 milyon dolarlık toplam piyasa hacmine çıkıp 7 dolara kadar yükselmesi ve sonrasında ise hafif bir düzeltme yaşayarak 6.82 dolara kadar gerilediği görülüyor.

Ancak gerçekleşen düzeltmeye rağmen söz konusu kripto para birimi hala %20.35’lik bir yükseliş içinde olduğu görülüyor. 2 gündür piyasanın oldukça durgun seyrettiği bu dönemde birçok yatırımcı ETC’nin yükseliş sebebini internet üzerinden araştırmaya başladıkları görülüyor.Bu beklenmedik yükselişin görülen  en olası sebebi ise Ethereum Classic resmi blog sayfasında ve Twitter hesabında yayınlanan ”Atlantis” isimli yeni ağ güncellemesi  olarak görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ